| Alina28284 a întrebat:

Spermatozoizii trec prin haine? Daca portiunea respectiva de material al pantalonilor(din zona intima) era uscata, desi ejaculase(extrem de putin), existau spermatozoizi? Se pune problema de spermatozoizi cand nu exista umezeala?(din cate stiu, acestia sunt "mentinuti" de o plasma)

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Iti dai seama ca ar trebui sa se miste ca sa ajunga unde trebuie, nu? Ar fi trebui sa existe in interiorul vaginului ca sa iti faci griji. Poti sta linistita.

| Adry05 a răspuns:

...oh doamne
și să treacă prin haine, ȚIE TRE SĂ-ȚI INTRE ÎNĂUNTRU ca să fii însărcinată că nu rămâi prin exterioru vaginului. cum naiba crezi că au trecut prin haine și au și luat drumu pe canal, mai știau și direcția spre uter și mai erau și buni de fecundat? gândiți frt că nu e așa greu, și pune mâna ș icitește cum se face un copil

| corbulalbrosu a răspuns:

Scoarta alba ramasa pe materialul pantalonului (asemanatoare cu apretul) reprezinta ''cimitirul'' zecilor de milioane de spermatozoizi care au fost vii in momentul ejacularii spermei. Dupa ejaculare, spermatozoizii reusesc sa supravietuiasca numai in interiorul plasmei spermatice mentinute in stare lichida.

| Marius22222222222 a răspuns:

DC ar fi ejaculat cu haine pe El?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin haine si prin oțel. Oricine știe asta.Tu n-ai fost deloc atenta la lectiile de biologie dintr-a 7-a?