| IonelaMariaaa a întrebat:

Spune ca nu vrea relatie! Dar vrea sa ne sarutam, ma strange tare in brate, ma imbratiseaza si-mi este alaturi trup si suflet, imicere expliatii, dar eu cand ii cer imi raspunde aiurea, de exemplu l-am inrebat "unde esti?" la car el " departe laughing)" si cand il intreb lucruri de genul acesta imi raspunde in vant, dar el mereu imi cere explicatii ca unde sunt, cu cine, si inca ceva, nu dezvaluie ca ar fi ceva intre noi nimanui din public. Ce sa mai cred? In ce stagiu suntem noi acum daca asa se intampla lucrurile? Astazi totul perfect si frumos, imi zice " te pup" ma alinta, iar acuma seara intra pe mine si vorbste sec, ma trimie la culcare, sec...somn usor, la fel...sec.
Ce e aici? Ce rol am eu? Am inceput sa m atasez de el, desi am zis ca vreau sa fim prieteni si nu vrem relatie, eu tot tind sa cred ca asta este o relatie. Ce parere aveti? Niciodata nu mi-a vorbit asa sec... oare s-a impacat cu fosta? Ca ea to se da pe langa el, si posteaza diferite lucrurile din care el sa inteleaga ca ea il vrea, el spune ca e capitol incheiat, dar ii lasa like-uri la apropourile pe care i le bate!
Ce ma fac? Sufar! sad
Imi cer mii de scuze daca am mancat litere! :'(

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Posibil a fost dezamagit in relatia lui anterioara, iar acum e firesc sa-i fie frica sa se implice mai mult decat e cazul, sa o ia de la 0 cu altcineva, inca nu este pregatit pentru asta, desi. din cate inteleg s-a atasat de tine. Atunci cand un baiat este interesat de o fata, automat apare si gelozia.
Daca il intrebi ce este intre voi, ce relatie aveti, va ezita sa iti raspunda, s-ar putea sa se si distanteze.
Tu te-ai atasat de el. ori continuui sa suferi " in tacere" si sa il ai aproape, ori te risti sa-i spui exact ce simti si sa-l intrebi ce vrea sa faca cu viata lui pentru ca tu nu mai poti continuua asa!
Tu trebuie sa stii ce vrei, raspunsul e in mintea ta!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ar fi cazul sa-i spui ca joaca asta de-a relatia,care cand e,cand nu e,poate s-o incerce cu altcineva...
El se bucura de toate avantajele unei relatii(sarutari,imbratisari,monopol pe viata ta),ramanand liber!
Neimplicandu-se cu adevarat nicaieri,jucandu-se cu tine si cochetand cu fosta,ti se pare corect?
Se simte,de fapt,foarte bine,are la dispozitie doua reprezentante ale sexului frumos care ii fac viata interesanta,de ce ar accepta o relatie?
Asa ca,daca el nu se hotaraste,poate ar trebui sa faci tu ceva aici.
Nu spun sa te desparti,dar o pauza,o aparenta raceala,o explicatie clara trebuie sa ai cu el.
Altfel,situatia asta va dura la nesfarsit,pentru ca este in avantajul lui!
Acum,gandeste-te ce vrei sa fii. Micul amuzament al unui baiat sau iubita lui.
Pentru ca daca nu sunteti intr-o relatie,sarutarile sunt riscante, controlul total al vietii tale(unde esti, cu cine) e inutil si lucrurile, in loc sa se limpezeasca, duc la compromis!
Lamureste-l!
Si nu mai suferi, doar nu-i mai oferi avantajele unei relatii!
happy

| Alcyon a răspuns:

In mod evident, nu vrea sa aiba o relatie cu tine. Am impresia ca doar se joaca.

| ElenaSA a răspuns:

Vorbeste cu el si spune ce te deranjeaza asa cum ai facut aici. O discutie si o analiza sincera a relatiei facuta de voi doi ar putea lamuri problema.Ar putea fi si nehotararea lui in privinta ta si a fostei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te place, stiu asta pentru ca asa am fost si eu cu actualul meu prieten. Uneori ne intelegeam perfect alteori nu vorbeam de loc alteori vorbeam sec etc. Asta a durat cam 4 luni, el nu vroia sa fim impreuna pentru ca el nu e chiar asa cuminte etc. cartieru, baieti, afaceri. Si era speriat ca daca o sa avem o relatie o sa ma raneasca si el nu ar suporta asta. Dar eu nu am renuntat si cand mi-a vazut optimismul si sclipirea aia din ochi care vrea asta sa incurajat si mi-a zis si acuma avem o relatie de jumatate de an.

| americanu00334567 a răspuns:

Deci daca el a fost asa intotdeauna inseamna ca asta e firea lui dar te place mai bine poarta-te si tu asa hazliu dar el teplace este un baiat mai cu mult simtul umorului nu te laasa mai prejos. Funda?