| Deeiu a întrebat:

Spuneti-mi ce sa faccryingDeci... un fost la care am tinut tare, tare mult. vrea sa ne impacam[asta pentru ca i-am spus ca la actualu' nu tin atat de mult pe cat ar trebui]el care e genu' de baiat nu prea pune suflet in relatii, cum n-a pus nici cand eram impreuna, acu' s-a razgandit.Problema e ca eu abia acu' incep sa realizez ca am inceput sa-l uit mult si sa tin la actualu' iubit.
M-as impaca cu fostul' da' mi-e frica ca v-a spune"gata, s-a terminat" la fel de usor ca datile trecute; actulau' mi-e frica sa nu se plictiseasca si sa-mi dea papucii[Stiu ca tine la mine, imi spune asta, si mi-au spus-o si prietenele lui cel mai bune, care-l cunosc din copilarie]
Stiu ca e cam lungabig grin
Fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Alexa_4801 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci ce iti dicteaza inimahappy am fost si eu in situatia ta si nu e deloc placut oricum stii si tu ca pe unu din ei trebuie sa-l "pierzi". Eu l-am ales pe fostul pentru ca a insistat ca o sa se schimbe si uite ca si acum suntem impreuna, dar din cate zici tu fostul tau prieten nu-ti dadea prea multa atentie asa ca ti-ar trebui un nou inceput. Tu singura ai spus ca actualul tau prieten tine la tine si iti arata chestia asta.

Eu zic sa astepti ca timpul le rezolva pe toate, incearca sa nu te mai gandesti deloc... daca incepusei sa-l uiti termina ce ai inceput si va fi mai bine pentru toti.:*

Succes!:*

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ramai cu actualul.sa stii ca cei care faceau un anumit lucru in trecut il fac si in viitor. daca te intorci la fostul s-ar putea sa ramai cu buza umflata din nou. sad
Succes oricum! >big grin

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fostul e fost, ce-a fost s-a terminat si nu degeaba. E o greseala sa te gandesti la el ca la un posibil viitor, trecutul e trecut si e ok sa ramaneti in relatii civilizate, dar atat. Ai o relatie acum, da-i importanta care merita, si respecta-l pe cel ce ti-e alaturi, nu il pune mai jos in fata unui fost cu care deja te-ai despartit. Pentru ca in cazul asta ce se poate spune despre tine? Ca te multumesti cu putin, sau ca il tii de rezerva? O relatie moare o singura data, ca si un om. Daca n-a fost sa fie, ce rost are sa faci frectie unui mort? Cred ca ai si tu o vina ca nu ai luat pauza suficient intre relatii ca sa iti limpezesti bine mintea si sentimentele. Dar acum, respecta ce ai - nu dupa ce pierzi. Si fostului spune-i ca ciorba reincalzita nu mai e la fel. Pacat ca n-a avut cine sa te invete sa respecti oamenii ca pe niste oameni, nu ca pe niste papusi. E gresit, repara-ti gafa acum. Doar actualul conteaza. Restul sunt parte din decor.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Heiii.
Stii vorba aia : Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard. Mai bine ramai cu actualul, pentru ca stii ca tine la tine. Pe cand, cum ai zis si tu, ex-ul nu pune suflet in relatii si s-ar putea sa-ti dea papucii.
E alegerea ta, fa ceea ce simti!

Adda

| cristina a răspuns:

Buna...eu daca as fi in locul tau as ramane cu actualul.
daca fostul nu a fost in stare sa te aprecieze cand a fost randul ei cu atat o va face mai mult cand va vedea ca inca mai ti la el.se va crede superior asupra ta vor incepe certurile si multe alte.eu zic sa te gandesti bine pentru ca e viata ta in joc.si tot tu vei suferi odata si odata. ce sa facem capu face capu tragetongue o vorba romaneasca

| LloOlLey a răspuns:

Continuand ce a zis alexa...cu timpul unu din ei te va uita. sau se va satura sa te tot astepte. daca unu din ei te iubeste intr-adevar si nu te vrea doar pentru felul in care arati sau alte chestii, te va astepta pana vei da raspunsul big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Deci, fostul tau face ce vrea. Ba vrea sa stea cu tine, va despartiti, apoi vrea sa va impacati.
Tu ai spus ca el e genul care nu pune suflet. De ce ar pune acum?
Cine iti garanteaza ca s-a razgandit, ca nu te va parasi sau ca totul va merge bine?
Este cum spui tu... daca va spune GATA S-A TERMINAT, din nou, il vei pierde. Dar nici nu te vei putea intoarce la actualul.
Tie iti este frica sa nu se plictiseasca de tine, asta nu se va intampla daca esti cu capul pe umeri si gandesti la rece.