| bbyyyyyyyy a întrebat:

am o problema si nu stiu cum sa ies din ea, sper sa ma ajutati. deci sa incep : prin toamna am fost cu un baiat, pe care l-am iubit extrem de mult, de fapt a fost singurul baiat pe care l-am iubit. ne-am despartit iar eu am umblat dupa el 2 luni sa ne impacam, eram disperata recunosc. un prieten de-a lui s-a indragostit de mine calumea, oricum nu il vedeam mai mult decat ca pe un prieten, ne mai sarutam da nu insemna nimic pentru mine. intr-o zi fostul meu prieten m-a chemat sa povestim, si mi-a zis frumos tot, ca nu mai vrea relatie cu nicio fata si sa nu fiu fraiera sa il pierd pe baiatu ala care tine la mine. am fost pusa in fata faptului si nu mai aveam ce sa fac si cea mai buna solutie era sa fiu cu baiatu acela. in timp am ajuns sa ma atasez si de el, el ma iubeste ca pe ochii din cap, am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea pana ieri cand fostul si-a dat seama de tot, a inceput sa imi sune prietenele sa le zica ca ii dor de mine, ca o fost un prost, a inceput sa planga la telefon. nu stiu ce sa mai fac, il iubesc prea mult pe baiatu acela si dupa cate mi-a facut tot m-as intoarce la el, doar ca de actualu nu am cum sa scap, orice cearta as porni nu iasa si nu pot sa ii spun in fata. aveti vreo metoda sau ceva sa ma despart? nu pot sa ii explic situatia sau sa gasesc motive aiurea de cearta.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard. Stii ce se va intampla daca nu asculti sfatul asta? Il pierzi pe actualul, in primul rand, si apoi vei mai fi impreuna cu ala cu care ai fost la inceput vreo 2-3 saptamani, maxim 2 luni, si apoi ramai singura si cu buza umflata.
Inca ceva, baiatul asta ii aur, dar ca toti oamenii, nu stii ce ai cu adevarat pana nu-l pierzi.

| bbyyyyyyyy explică (pentru Zenithf):

Crede-ma ca ti-am urmat sfatul si acum mi-e mai mult decat bine, thank you

| Zenithf a răspuns (pentru bbyyyyyyyy):

Ma bucur pentru tine, si sper ca timpul va dovedi in continuare ca ai luat o decizie buna.

7 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Trebuie sa faci in asa fel incat sa te lase el.Baietii,in momentul in care ii lasa o fata devin insistenti, plangaciosi, implora, sau dupa caz, unii devin violenti.Ca sa nu ai experiente de genul asta, fa ceva care sa-l supere si sa nu te mai vrea.

| SebastianCMT a răspuns:

Cu vorba buna.

| Patricia07 a răspuns:

Oh, in ce situatie te afli si tusad. Eu am o metoda de a face ca prietenul sa scoata tot din mine, adica sa ii dau de inteles ca vreau sa ma descarc si ca am nevoie de el sa ma porneasca. si atunci ziua incepe cu "mda, bine, ok, pa" si pur si simplu fac pe suparata si pana la urma vine la mine si ma intreaba ca ce am. si usor usor ii spun totul. si ma intelege. dar sincera in cazul tau pana la urma tot o sa fie unul nefericit. ori actualul ori fostul. si in plus gandeste-te ca si tu il vrei pe fostul si el te vrea. sta 1 persoana in fata voastra. daca o sa ramai cu actualul o sa suferi si tu si fostul. chiar trebuie sa iti iei inima in dinti si sa ii spui ce ai pe suflet. fostul o sa te faca sa uiti de totul si sa te faca fericita, nu o sa iti mai pese de restul! Ai grija ce faci si multa bafta >big grin

| florin8578 a răspuns:

Cel mai bine i-ai explica ca vrei sa te intorci la fostul tau iubit... daca chiar te iubeste se va impaca cu idea

| State_Catalin_1999 a răspuns:

Poti sa ii spui pur si simplu ca s-a terminat, daca nu ai curaj sau puterea de a o face incearca sa fii indiferenta cu el.Fa-te de parca nu ti-ar pasa! Sau cel putin foloseste-te de elwinking(Ceea ce nu ar fi frumoslaughing