| newname a întrebat:

Spuneti-mi va rog credeti ca fac corect daca m-a parasit prietena mea si eu ii eau apararea chind cineva spune ceva rau despre ia?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Normal. Te porti ca un gentleman si, desi nu mai sunteti impreuna, simti nevoia s-o protejezi. Ce bine ar fi, daca mai multi oameni (intentionat nu spun baieti) ar proceda la fel. Respect!

| sofia_8041 a răspuns:

De ce nu? adica faptul ca te-a parasit nu inseamna ca trebuie sa o urasti si sa nu-i mai vorbersti sau sa nu-i iei apararea atunci cand sti ca persoana respectiva, care vorbeste urat despre ea nu are dreptate. Din moment ce ati fost impreuna inseamna ca o cunosti s sti ce fel de persoana este si de aceea e logic sa ii iei apararea (pentru ca tu spre deosebire de persoana care a insulat-o sti cum este ea in adevarat).
Mie sincer mi se pare extraordinar faptul ca chiar daca ea te-a parasit tu inca ii recunosti calitatile si meritele si chiar esti instare sa ii iei apararea.deci inseamna ca o iubesti cu advrat... asa ca sfatul meu ii sa lupti pentru ea in continuare, cine stie poate veti ajunge din nou impreuna.

| anad a răspuns:

Daca ceea ce spun ceilalti despre ea sunt neadevaruri, e chiar corect si un gest onorabil sa ii iei apararea mai ales daca mai tii cat de putin la ea! Niciodata nu putem sti ce ne rezerva viitorul si ce iertam sau nu, dar o fapta buna si adevarul spun mult si despre tine ca persoana!

| Pissu_6243 a răspuns:

Nu cred ca e ceva rau.Eu fiind fata, am trecut odata prin asta si asta m-a facut sa ma intorc la respectivul baiat pentru ca am simtit ca chiar ii pasa de mine si ca stie sa ma protejeze.
Succes cu fata!:*