| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog,e posibil sa fii gravida chiar daca iti vine stopu?. am o foarte mare frica sa nu fiu gravida.sadsadsadsad DOAMNE FERESTE. dupa ce am facut-o mi-a venit menstruatia, dar totusi am frica.(am facut-o protejat)

Răspuns Câştigător
| alexakidda a răspuns:

Nu, nu esti gravidawinking Calmeaza.tewinking Dacaa ti.a venit... si daca v.ati protejat nu prea intelegg de ce iti faci griji happy. Probabil e prima oara. E de inteles. Insa crede.ma daca ai facut protejatt. si ti.a venitt... nu ai de ce sa te nelinistesti`winking. Sperr ca te.am ajutat si te.am mai calmat. happy

| anonim_4396 explică (pentru alexakidda):

Da e pentru prima data..si Doamne nu stiu unde mi-a fost capu..REGRET ENOOOORMM... am intrebat pentru ca daca afla mama ma omoara, si de asta mi-e frica.dc am facut-o? pentru ca am avut incredere in el PROSTU, nu pot sa-k vad in ochi..ehh.sadsadsadsadsad

9 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Daca ai facut-o protejat si ti-a venit si menstruatia, chiar trebuie sa te panichezi in halul asta? Stai calma, n-ai nici pe dracu', desi cu o asemenea atitudine nu stiu de ce faci sex, poate ca sa iti dai dureri de cap apoi...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU eşti gravidă, fi liniştită!

DAR ai doar 15 ani, deci TREBUIE să fi atentă când mai faci dragoste; acum depinde şi de vârsta lui...

Din ultimul tău mesaj am înţeles că regreţi enorm : NU ai de ce să regreţi acest lucru ( deoarece bănuiesc că ai făcut-o pentru că ai dorit TU, nu doar la insistenţele lui )!

Regretul provine, probabil, din cauză că nu a fost aşa cum sperai tu - lucru care evidenţiază faptul că, cel mai posibil, prietenul tău NU s-a "ocupat" corespunzător de tine şi PROBABIL, preludiul a fost foarte scurt sau inexistent!

Prima dată nu e prea plăcut, mai ales pentru o fată; iar nivelul de excitaţie/plăcere al acesteia DEPINDE foarte mult de modul în care partenerul se comportă cu ea şi de cât de DELICAT este! Dacă aceste condiţii sunt îndeplinite, atunci data viitoare când faci dragoste va fi mai bine!

În continuare, când vei mai face dragoste ( indiferent de partener ) să foloseşti NEAPĂRAT prezervativul ( atenţie la deschidere şi la utilizare ) şi NU ai de ce să-ţi faci griji în privinţa unei sarcini!

Iar la vârsta ta, e posibil să apară frecvent dereglări de ciclu ( asta depinde şi de când ai menstruaţie ) - dacă, în schimb, ai avut ciclu regulat cel puţin 6 luni consecutive ( în ultima perioadă ), atunci o întârziere a acestuia ( cu mai mult de 2 zile ) e semn de anormalitate ( şi trebuie să-ţi dea de gândit )!

Sper că te-au ajutat explicaţiile mele; iar dacă mai ai nelămuriri, nu ezita să întrebi!
Baftă şi MULTĂ răbdare ( deoarece viaţa sexuală nu e aşa de simplă )!

| AriannaAri a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi atata timp cat ai facut-o protejat iar el nu a ejaculat in tine. In caz ca tot iti este frica, poti face un test de sarcina. Bafta happy.

| plosnitapufoasa a răspuns:

Stai linistita. nu esti.

| KittyKit a răspuns:

Draga mea stai linistita, daca v-ati protejat si ti-a venit menstruatia nu ai de ce sa iti faci griji.Nu esti insarcinata si nici nu sunt sanse :*:*:*

| TroLoLoLs a răspuns:

Daca ati facut-o protejat...nu te panica...doar daca s-a rupt prezervativulwinking

funa?

| KidAnastasia a răspuns:

Caaalm! Esti in regula deocamdatahappy

| Thilia_Andrei_1989 a răspuns:

Eduard...incearca eduard