| yulyanna a întrebat:

Spuneti`va povestea voastra d dragoste
cea mai frumoasa poveste primeste fundita:*

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

Ne-am facut impreuna dintr-o prostie.Pur si simplu prieteni lui au facut un pariu (de care aveam sa aflu mai tarziu ).El era genul smecher si misterios si sa mentionez ca era absolut superb.Intr-o seara cand eram toata gasca afara, era si el.Il placeam de mult timp.Si el a venit si mi-a zis daca nu vreau sa fac o plimbare cu el.Ne-am plimbat mult timp, am vorbit.Si el m-a sarutat,si atunci ne-am facut impreuna.O luna a fost absolut super totul, il iubeam atat de mult, si el se comporta foarte frumos cu mine. Pana intr-o seara cand mi-a zis ca totul a fost un pariu si ca intre noi totul s-a terminat.

Am ramas socata.Nu am mai auzit nimic de el vreo 2 luni, fiind vacanta de vara.Cand am inceput scoala,a aparut si el. Absolut superb ca intodeauna, mi-am dat seama ca nu l-am uitat.
A urmat o perioada cand a fost cu multe fete.Eu suferam din ce in ce mai mult.El tot nu vorbea cu mine si nici eu.
Intr-un timp se comporta foarte ciudat din cate mi-au zis prieteni lui,se apucase si de fumat, bea foarte mult.Si m-au rugat sa vorbesc cu el.Nu am vrut la inceput,dar cand am vazut cat de rau a ajuns nu am mai rezistat.
Intr-o seara cand eram toti afara,era si el,intr-un colt si fuma.M-am apropiat de el si i-am zis daca nu vrea sa facem o plimbare.A acceptat, ne-am plimbat mult fara ca nici unul din noi sa scoata vru cunvant. Atunci mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce s-a intamplat.
Si mi-a zis ca parinti lui divorteaza, si ca se simte foarte rau.
I-am fost alaturi 4 luni in care l-am ajutat sa renunte la bautura si fumat.Il ascultam il incurajam atunci cand nu mai putea.Il iubeam si as fi facut orice pentru el.
Dar dupa inca o luna, el a cunoscut o fata si de mine a uitat.Nu mai stiu nimic de el de 2 ani.A disparut dintr-o data. Fara ca eu sa mai stiu ceva de el.

6 răspunsuri:
| Mary_5158 a răspuns:

Povestea mea a inceput cind intr-o zi (eram cl 6)brusc a poposit in clasa noastra cind era cea mai mare liniste,un baiat atit de chipes si atragator, care s-a oprit direct la masa profesoarei(doar apoi am inteles ca era mama lui)s-au soptit un pic, ne-a aruncat o privire catre fete si a disparut.Doar peste 3ani ne-am vazut, el venea dupa ore ca sa o ia pe mama lui de la scoala. uneori ea era ocupata, si el asteptind-o se distra cu fetele.era atit de atragator si minunat incit mi-am zis ca nu voi merita niciodata astfel de baiat.nu vorbeam cu el.Si intr-o zi, s-a apropiat de noi,(eu si cea mai buna prietena, ps care purtam acelasi nume)ne-a intrebat cum ne numim si am facut putin misto cu numele noastre laughing.A doua zi am facut schimb de numere.ne-am mai vazut citeva saptamini, apoi a disparut.Si in primavara sa facut vazut iar la scoala noastra.nu ne intilneam, dar se distra cu totii.Era atit de perfect...eu am dat examenela si am plecat din localitate, el a inceput sa se intilneasca cu o fata de la mine din clasa, care dupa o luna am inteles ca e insarcinata de la altul.Si intr-o zi cu soare am primit un telefon de la el zicind ca a avut de ales intre mine si acea prietena, ea insa a refuzat prietenia lui, pentru ca o interesa doar studiile.Am discutat vreo3 sapt.la tel.el se afla la o distanta de vreo 160 km de la loc.mea.apoi mi-a propus sa ne vedem, am acceptat, si dupa vreo 2 luni m-am transferat la el pentru ca aveam citeva probleme si nu mai puteam continua studiile in acea localitate.eram nebuni unul de altul, au fost niste clime de neuitat,toata lumea era a noastra,o iubire ca-n filme! totul era perfect! El era student la universitate,si cind avea vacanta plecam la el acasa, mama lui deja era plecata peste hotare, era doar tatal lui.asa a durat 2 ani, chiar si cu planuri de nunta.dar sa ruinat totul.in ultimile luni simteam cit de rece era cu mine,indiferent,distant,chiar daca dormeam,mincam, lucram impreuna.:il interesa doar masinile si companiile cu prietenii si la familia surorii lui. uneori ma lasa singura in tot castelul lui si pleca.a primit observatii din parte a tatalui sau sai mai multor, dar fara rost.nu am mai putut rezista si am venit la parintii mei. A fost o perioada dura, dar nu am avut de ales.era prea mik'', chiar daca diferenta de ani era 1 an si jum.mai mare.nu vroiam sa am doi copii in loc de unul.(daca se intimpla sa ramin insarcinata)nu ma intelegea.a trecut 7 luni, acum nu indrazneste nici macar sa ma salute.

| Gabriela0206 a răspuns:

Buna! happy
Cea mai frumoasa poveste de dragoste traita de mine a inceput acum 10 ani. Cand eram la gradinita a inceput sa-mi placa un baiat. La generala, am fost colegi din nou. Simpatia mea a rezistat in timp si a luat amploare. Eram priteni foarte buni. Intr-o vara, l-am vazut cum o ajuta pe mama lui la cumparaturi. Nu stiu de ce, dar in acel moment mi s-a parut absolut superb. M-am indragostit de-a binelea de el. Cand am terminat clasa a 8-a, am aflat ca in vara aia el trebuia sa plece din tara. Vestea m-a izbit cu forta icredibila. Timp de cateva zile nu am indraznit sa dau ochii cu el, doar pentru a nu aduce in vorba subiectul asta. Apoi, ne-am apropiat din nou unul de celalalt. Mai mult ca niciodata. Il placea, ma placea, eram sigura de asta. Vorbeam despre absolut orice, numai despre relatia dintre noi nu am indraznit sa spunem vreun cuvant. Dar amandoi stiam ca sentimentele sunt reciproce. Era micul nostru secret care ne facea fericiti. Am profitat din plin de ultimele doua saptamani cu el. Cand ne-am vazut ultima data era o superba seara de vara. Ne-am plimbat mult, nu prea am vorbit, dar nici nu era nevoie, ne intelegeam fara cuvinte. Cand a trebuit sa ne luam la revedere, ne-am oprit, ne-am privit cateva secunde, m-a sarutat apoi amandoi am plecat fara sa mai spunem vreun cuvant sau sa ne uitam inapoi. A doua zi a plecat. Timp de o luna nu am stiut nimic de el. Pana intr-o zi cand m-a sunat. Mi-a povestit ca nu se va mai intorce in tara, ca are o relatie de 2 saptamani cu o romanca de acolo dar ca intre noi 2 a fost ceva foarte special si chiar daca va trece mai departe, nu ma va uita niciodata. Asa am facut si eu. A trecut aproape un an de cand am vorbit ultima data. Nu mai stiu nimic despre el. O poveste de dragoste veche de 10 ani a culminat cu un sarut scurt si dureros si s-a stins. happy

| Andrutsa15 a răspuns:

Pai. povestea mea de dragoste.:-

| Static a răspuns:

Iubitul prietenei mele a inselat-o doar ca sa se desparta de ea. A inselat-o cu o fata ca sa spun asa care joca doar teatru nu era cu el pe bune, au mai stat asa cateva sptamani dupa ce s-a despartit de amica mea si dupa aia a venit la mine, a facut toate astea ca sa fie cu mine, si ca sa nu o raneasca pe amica mea intelegi? Daca se dadea din prima la mine ea se supara pe mine, asa ca s-a dat mai intai la una cu care a "complotat" apoi a venit la mine. Iar amica mea si-a gasit alt iubit, iar eu am ramas cu respectivu. Si cand a fost sa fie vina mea el mereu ma acoperea spunand ca e a lui.winking

| Ghitulescu007 a răspuns:

Si eu am patit la fel cu stefania2011 da` la mine e din cl. 1 pana acum in clasa 6. laughing.Si tot asa se zambea la mine(chiar si in biserica) si un coleg de al meu si-a dat seama ca imi place de el si imi zice mereu numele baiatului acela. Oare diferenta de 4 ani e mare?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea mea :in clasa 1 am vazut un baiat dragut destept.in semestrul 2 am vazut ca o place pe prietena mea dar nu am incetat sa il plac.in clasa a 2a am vazut ca in ora se uita mereu la mine. dupa aceea am aflat ca prietena mea era verisoarasa.in clasa a3a ma intalneam cu maicasa si ma alinta:printesa, frumoasa si draguta dar nici o data nu am afut tupeu sa-i zic ca il plac! fundisa?