| ionnelaay a întrebat:

Care este povestea voastra de dragoste? Cea mai frumoasa primeste Funda. Multumesc :* Pupici :*

Răspuns Câştigător
| JustRisa a răspuns:

Pff. Cam lunga povestea mea. L-am cunoscut acum 2 ani si mi-a placut de prima data. Am devenit buni prieteni, chiar foarte buni si incepeam sa ne apropiem, dar cand totul era asa frumos el s-a combinat cu alta fata. Ne-am distantat, iar dupa ce s-au despartit ne-am apropiat iar. Vorbeam aproape non stop, ne comportam ca un cuplu, stateam la el in brate, ne imbratisam, lumea credea ca suntem impreuna, dar nici unul dintre noi nu avea curajul sa recunoasca ca sunt sentimente. La un momentdat simteam ca ne indepartam iar, pentru ca eu cunoscusem un baiat cu care ma intelegeam chiar bine si incepeam sa cred ca daca nu fusese nimic pana atunci intre noi, nu va fi ceva niciodata, asa ca ar trebui sa incerc sa cunosc alti baieti. Nu am putut face asta pentru ca nu imi puteam sterge din cap toate amintirile cu primul baiat pe care l-am mentionat, nu voiam sa fie totul in zadar. Acum cateva luni eram cu el, ne plimbam, iar eu eram trista, abia ma abtineam sa nu plang(aflasem ceva foarte grav), iar atunci ne-am oprit, m-a imbratisat, am inceput sa plang, iar dupa ne-am sarutat. A fost ca in filme, asteptasem momentul acela de mult, chiar daca nu doream sa fie chiar ass dramatic. Povestea e mult mai lunga, au fost multe momente frumoase, dar si mai urate pe vremea cand eram prieteni. Acum insa avem parte numai de momente frumoase si chiar cred ca va tine relatia asta. Nu am fost niciodata mai îndragostita ca acum! happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ne-am cunoscut pe un chat,apoi am comunicat mult timp cum am putut, apoi am descoperit ca ma gandeam obsesiv la ea, din pacate distanta enorm de mare a fost o piedica plus falscitatea de care a dat dovada mereu, intr-un final cand am vazut ca mintea mai mereu i-am dat o pauza apoi am intrat acolo pe ascuns si am vazut ca era cu altul in fine, faza e ca la inceput ne certeam des nu stiu cum de am iubit-o, ce a urmat a fost doar clone, inca n-am cunoscut o fata sincera, serioasa in viata mea care sa nu minta 90% din ce conversez cu ea, singurele care dau dovada de sinceritate sunt prietenele mele dar nu stiu daca chiar sunt sincere sau joaca teatru, nu vad ce frumos e intro relatie stiintific barbatul sta cu o femeie peentru sex, fizicul ei, femeia pentru resurcele lui asta sa descoperit intr-un studiu facut in 30 de culturi ale lumii, sa descoperit ca femeia e atrasa de ce e in spatele unui barbat nu de el ca invdivid, majoritatea femeilor fac compromisuri cu barbati care nu le atrag fizic si doar material, ce le atrage pe ele se numeste badboys
o poveste incepe cam asa ma insela noapte dupa noapte dar eu inca il iubesc si visez la el

| VelaJohnny a răspuns:

laughing un an a durat, ultimele 6 luni au fost un circ, o cearta pe saptamana laughing mi-a dat papucii fix in aceeasi luna dupa un an. Nu intru in detalii, oricum am ramas cu sechele de la relatia aia laughing Sfarsit

| Madesz a răspuns:

Era o zi călduroasă de vara, ciripelele păsăreau, laughing, toate bune, era vacanță, am intrat pe facebook, am început să vorbesc cu unul din fosta școală, a zis ca mă place, mă iubește, chestii. Mi-a zis să ne întâlnim undeva, să ieșim la un suc, am acceptat. Ne-am întâlnim, am băut sucul, după ne mai plimbam. După, o început ploaia, după ne-am sărutat în ploaie senzual, franțuzesc, alea alea... Acum ar fi momentul să zic ca Toata Asta ar fi una dintre glume. Mno, nu pot spune,, poveste de dragoste,, ca na, suntem plozi, care nu știm ce e cu adevărat,, poveste de dragoste "... Eram mai mica când îmi mergea bine cu,, dragostea de plod " laughing. Acum, mă preocupa scoala. happy

| horansgang a răspuns:

N-am avut parte de asa ceva sad.

| 4psiho a răspuns:

E mult timp de atunci.
Dar pe scurt este așa: ne-am văzut, ne-am tachinat, ne-am plăcut și de atunci suntem împreună. happy

| cristintza94 a răspuns:

Ne-am cunoscut la liceu mai exact in clasa a-9-a.La inceput nu mi-a placut de el dar dupa 3-4 luni de relatie am inceput sa il iubesc foarte mult, nu-mi imaginam viata fara el si de atunci sunt si acum cu el.