| Dearscorpion a întrebat:

Spuneti va rog, cum ai putea sa convingi un baiat ca sa mai astepte cu casatoria? Imi spune ca ma iubeste mult si nu doreste sa mai astepte, dar multi nu sunt de acord cu el (parintii). Si eu il iubesc dar nu stiu ce sa ma fac in asa situatie. Ne intalnim de 3 ani.

Răspuns Câştigător
| georgiana_1403 a răspuns:

Danuta daca va veti casatori viata ta nu va mai fi la fel. vei avea multe griji si probleme. si eu sunt cu prietenul meu de 2 ani si ceva si am 17 ani, iar el 20. am vorbit clar ca dupa ce fac si eu 20 de ani ma mut la el, iar casatorie dabea pe la 22-23. il iubesc mult dar vreau sa-mi traiesc adolescenta. la parinti iti poti permite sa te distrezi mai mult,sa mai iesi cu prietenele,sa mai stai cat vrei pe net dar daca te vei casatori va trebui sa faci mancare, sa speli, sa ai grija de casa si apoi vor aparea si copii si asta e viata ta pentru ca apoi te vei dedica mai mult lor. nu merita sa faci asta. sincer. mai traieste-ti adolescenta si distreaza-te acum cat esti tanara pentru ca acesti ani nu se vor mai intoarce. multa bafta si sper ca ti-am fost de ajutor

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fixeaza data nuntii peste un an. Vrea, nu vrea, va astepta.Si,ai timp sa-i convingi pe toti! Casa de piatra!

| plasticstyle a răspuns:

Pai si cu ce schimba actul ala faptul ca va iubiti, va da ceva gratis sau ce?

| Gam3Ov3r a răspuns:

Spune-i ca daca te iubeste poate sa mai astepte un timp. intre timp incearca sa iti convingi parinti. Bafta si sper ca am fost de folos.