| angel_9916 a întrebat:

Iubesc ft mult un baiat, iar parintii mei nu sunt de acord sa avem o relatie, am inceput o relatie cu el fara sa stie parintii mei iar dupa un timp m-am despartit de el de teama lor, stiu ca si el ma iubeste si vrea sa ne intalnim din nou, ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Le spui parintilor ca indiferent de ce ar spune. voi va iubiti si o sa fiti impreuna.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Am si eu o prietena. care are aceeasi problema ca si tine. si ea are certuri mari cu parintii ei. ei vb de 3 ani. si in acesti ani. s`au luptat si se luupta in continuare pentru iubirea lor. daca ca iubiti. cu adevarat. merita sa fiti impreuna. baftaa love struck

| babygyrl a răspuns:

Faci ce crezi tu mai bine. Daca il iubesti si tu si esti sigura ca si el te iubeste lupta pentru iubirea voastra. Daca vezi ca chiarc merita. In vremurile astea putin sunt care merita.
Ceva asemanator patesc si eu:parintii mei nu sunt de acord cu nici un baiat de care mie imi place dar nu ii bag in seama si nu le spun ca sunt cu el desi in relatiile anterioare vorbeam despre acel baiat dar nu le spuneam ca sunt cu el.
Deci ar trebuie sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui ca e o simpla relatie nimic mai mult, intreaba-i si dc nu sunt de acord si din ce iti vor spune ei trage o concluzie, poate ei chiar au ceva de spus si vor sa te apere, poate e ceva ce tu nu stii despre acel baiat si ei stiu, asculta-i e cel mai bine. Dupa ce vezi care sunt motivele lor sa nu il placa vei vedea ca sa faci. Dar daca chiar vrei lupta pentru iubirea voastra, impreuna veti reusi.

Mult noroc si sa ne anunti ce ai rezolvat,. Pa

| believe a răspuns:

Il iubesti? sincer ...il iubesti? daca da, atunci raspunsul e in tine-pentru ca daca iubesti asta inseamna ca o s lupti, o sa lupti in pofida la tot, asa si trebuie.parintii? da sint de acord e o problema si inca una mare. da tu no sa te intilnesti cu dinsii, da cu baiatul pe care il iubesti.eu pledez pentru dragoste, iubire si pasiune.TRAIASCA INDRAGOSTITII!

| KoWalSky a răspuns:

Te ascunzi de parinti.

| angel_9916 explică:

Dar e ft greu cind nai sustinerea parintilor, totul e ft dificil