| anonim_4396 a întrebat:

Stateam asa si ma intrebam, as fi dispus sa fac orice ca sa-mi intalnesc sufletul pereche, numai ca de fiecare data cand intalnesc o fata, am asteptari mult prea mari si tind sa-mi doresc mult mai mult de la ea si deseori raman dezamagit, iar mai apoi imi cam pierd interesul, e ceva cu mine?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu esti pregatit.

| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama imaturitate!
Nu-i nimic, inveti din experinta si cobori stacheta, ca sa nu mai fii dezamagit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... putin da big grin
Cum sa vrei mai mult de la ea? Adica ce? Este normal sa vrei sa te iubeasca (doar pe tine), sa iti ofere incredere si suport. Iar legat de comportament si de obiceiuri... aici nu se prea discuta. Da, este frumos sa aveti si puncte comune, insa ce puteti sa vrei mai mult? Si de ce?

| SilentRain a răspuns:

Cică esti dispus sa faci orice sa iti întâlnești sufletul pereche, dar nu esti capabila sa oferi putina înțelegerelaughing)

| ancaval a răspuns:

Trebuie să fi mai relaxat, mai rece, mai indiferent.

| Adrian5575 a răspuns:

Nu o sa gasesti niciodata o persoana perfecta, asa cum iti doresti tu. Toata lumea are defecte si trebuie sa le acceptam daca vrem ceva serios cu acea persoana. Poate ca ai avut deja persoana potrivita langa tine, dar daca a fost o chestie mica pe care nu ai putut sa o accepti, ai inlaturat-o. Daca iubesti cu adevarat o persoana, invata sa o accepti cu toate defectele ei, sa lupti pentru relatie, sa ierti si sa arati iubire. Ea, daca te iubeste, va face la fel.

| NarcisIfrim a răspuns:

Deci fii atent, daca esti dispus sa faci orice, vorbeste p luna cu fata aceea, si dupa mai vedem daca iti vei pierde interesul.
Fa chestia asta, tu nu esti perfect nici ea..incearca sa folosesti mai mult timp in a cunoste o persoana.Si dupa trage o concluzie!