| Pacifista a întrebat:

'sterge numarul meu si nu mai veni aici, pa!' cu zambetul pe buze i-am zis si eu ' pa '. prin aceasta modalitate el crede ca o sa ma uite si ca eu o sa renunt? e atat de orgolios. el m-a placut ma place. e poveste lunga. vroia doar sa o arda si sa-si bata joc de mine, dar nu a putut, sentimentele au reinviat. eu? eu il iubesc. e atat de orgolios. la orgoliul lui nici nu m-astept sa ma opreasca. eu sunt secretul lui. de ce a luat aceasta decizie? e la cateva ore distanta de mine. eu cred ca se fereste de o relatie, deoarece are multe sicleturi si se gandeste ca poate o sa-l fac sa sufere, dar i-am zis ca-l iubesc asa cum e si o sa-i fiu mereu alaturi, dar e atat de incapatanat. si el simte ceva pentru mine, mi-a demonstrat-o de atatea ori, dar cum spuneam orgoliul lui. ce-as putea face? nu vreau sa renunt, din moment ce avem aceleasi sentimente, dar nu recunoaste din cauza orgoliului! un sfat? multumesc.

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Esti tanara,nu merita s traiesti tanjind dupa ceva ce poate nu va merge niciodata,stii vb aia"sa nu alergi dupa caruta care nu te asteapta"!
poate ca el chiar nu vrea nimic de la tine si tu pentru ca il iubesti nu vezi asta!
incearca in alta parte si lasa-l cu orgoliul lui, nu merita sa te rogi de un baiat sa recunoasca, (ca) te place!
Poate cand o sa t vada de mana cu altul o sa isi dea seama ca a facut o prostie ca te-a refuzat!
si decat sa mai insisti mai bine vezi-ti de ale tale, o sa pari o disperata in ochii celorlalti si asta nu e bine pentru tine!

| Polaris a răspuns:

Cartof.

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

In dragoste nu trebuie sa existe orgoliu, nimic nu este mai daunator unei relatii decat orgoliu(spun asta din propie experienta)cu toate astea foarte greu il poti distruge.In cazul meu despartirea m-a adus cu picioarele pe pamant, este un risc, dar nu realizezi ce ai pierdut decat dupa ce ai pierdut acea persoana.Ce sa spun in cazul meu a functionat.Am ajuns la concluzia ca orgoliul nu are ce sa caute intr-o relatie.De ce sa nu-i spui persoanei pe care o iubesti,ca o iubesti, cand simti asta, ii arati asta dar nu i-o spui.O mare prostie.Succes!