| sandra94 a întrebat:

E prea orgolios si din cauza orgoliului ne certam foarte des si mereu vina cade doar pe mine deja nu mai pot imi vine sa-i spun adio dar il iubesc si nu pot, ce sa fac?

14 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Pai,daca il iubesti cu adevarat, accepta-i defectul deoarece toti oamenii au defecte.
Asta este sfatul meu, acum faci cum iti cere inima!

| anonima3389 a răspuns:

Cunosc situtaia,nu ai ce sa faci, daca asa e el, nu ai cum sa-l schimbi.ori il accepti asa si lasi de la tine, esti mai intelegatoare, ori te desp de el.

| Auslesse a răspuns (pentru anonima3389):

Eu inteleg ceea ce ai vrut tu sa zici..insa nu se poate nici asa..pentru ca intr-o relatie ambii parteneri trebuie` sa lase de la ei. daca lasa numai fata, dupa aia baiatul isi ia lumea-n cap si face numai cum vrea..In gandul lui poate zice"aia ma-ntelege"..sau "ma iarta si de data asta'.

| sandra94 explică (pentru Auslesse):

Asta e si problema ca de fiecare data las de la mine si daca ma sporesc cu el apui imi spune ca sa ne despartim

| anonima3389 a răspuns (pentru Auslesse):

Da,ai dreptate,dar daca ii spui partenerului ce te deranjeaza si el tot nu intelege si nu se schimba,ce e de facut? poate sa ti-o arunce p-aia "asta sunt, nu ma pot schimba, daca ma iubesti ma iubesti asa cum sunt, daca nu, pa"

| Auslesse a răspuns (pentru sandra94):

Pai asta e problema, ca el nu intelege.El vrea ca tu sa faci numai ca el.Dar nu trebuie sa fie asa, pentru ca, daca te iubeste trebuie` sa lase si el..Si n-ar trebui sa aduca vorba de despartire.Asa ca, gandeste`te bine daca intr-adevar te merita..Asta-i parerea mea!happy

| Auslesse a răspuns (pentru anonima3389):

Da,ii spui ce te deranjeaza la el..si trebuie sa inteleaga.Si asta nu inseamna ca trebuie sa schimbe complet, trebuie sa se gandeasca macar, la acest aspect.Si daca partenerul te iubeste cu adevarat, nu-ti va spune "asta sunt, nu ma pot schimba, daca ma iubesti ma iubesti asa cum sunt, daca nu, pa". Deci.happy

| andreeaandreea922 a răspuns:

Da! asa a fost si la mine...noi (eu si prietenul meu) am hotarat sa nu ne mai certam, ne iubim foarte mult. hotaraste.i si tu, zii ce simti, ce vrei sa shimbe la el! vorbiti ca fara comunicare nu se rezolva nici o problema! succes:*

| Kata2000 a răspuns:

Problema asta o au si parintii mei crying(.

| Flp a răspuns:

Ca sa pot raspunde corect intrebarii tale, trebuie sa stiu de cat timp sunteti voi impreuna.

| amintiri a răspuns (pentru Flp):

Ce terminat rolling on the floor

| sandra94 explică (pentru Flp):

10 luni

| Flp a răspuns (pentru sandra94):

E ceva timp.Parerea mea este ca inca se poate remedia problema.Ar trebui sa mai lasi si tu de la tine, sa ii atragi atentia cand greseste si o sa fie bine.

| Flp a răspuns (pentru amintiri):

Draga ''Amintiri", nu crezi ca e important acest timp? Compari o relatie de o luna cu una de 8 luni?