| raspunz a răspuns:

Da, știam toate chestiile astea. Primul este bine argumentat, al doilea e interesant dar cu al treilea nu sunt de acord. Fiecare anticoncepțional are anumite studii făcute în combinație cu anumite medicamente. Este important să știi ce ar putea să reducă protecția. Anumite medicamente printre care și unele antibiotice au efecte pe sistemul natural de metabolizare a substanțelor de la nivel hepatic și pot să crească ritmul în care e procesat un medicament, făcând ca acesta să nu mai aibă efect. Este foarte interesant că și sucul de grapefruit poate avea efecte similare.
Mai tare e chestia asta:
http://en.wikipedia.org/wiki/St_John%27s_wort#Pharmacokinetic_interactions
Sunătoarea poate scădea protecția anticoncepționalelor orale combinate și știu o grămadă de fete care mai beau ceai de sunătoare pentru a se liniști. Tu știai asta :)?

| harciog a răspuns:

N-am putut sa elucidez o singura realitate; Chiar toate,indiferent de forme, de frumusetea chipului sau de modul de gindire, se faceau la fel de fleasca jos, inainte de...

| WweEdge a răspuns:

Da stiam.

| Neworder21 a răspuns:

Deja stiu happy

| PredatorOmega a răspuns (pentru Neworder21):

Toti stiu si sti mitu pheonix?