| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva niste descantece,leacuri babesti sa raman insarcinata, am incercat si branca ursului nu a avut efect niciunul nu avem nicio problema dar nu reusim

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Definitia aproximativa a infertilitatii din cadrul unui cuplu;
""Infertilitatea este definita ca incapacitatea unui cuplu de a concepe un copil dupa 12 luni de raporturi sexuale regulate si neprotejate. Conform acestei definitii 15% dintre cuplurile de varsta reproductiva sunt infertile. Un alt concept, fecunditatea, exprima sansa de a obtine o sarcina care sa se finalizeze cu un copil intru-un ciclu menstrual dat....In Romania, aproximativ unul din sase cupluri sufera de infertilitate, iar aceasta afectiune incepe ss se intalneasca tot mai des la populatia cu varsta cuprinsa intre 28 si 38 ani, conform ultimelor statistici. Ce este infertilitatea ramane, insa o intrebare tot mai frecvent auzita in zilele noastre. Pentru a afla cititi cu atentie urmatorul articol : http://www.desprecopii.com/......htm..Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista doctori sti?

| Aamira a răspuns (pentru RAY):

Da stiu ....am fost dar degeaba happy si nu mai lasati comentari ironice

| Holiday a răspuns:

Poate ca e mai bine asa...
Auzi la ea, descantece, leacuri babesti....incredibil...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii ca nu e nici o problema? Problema poate fi la tine dar poate fi si la el. Amandoi at trebuii sa va face-ti niste teste pentru asta. Cat despre leacuri babesti.....mai bine va uitati la in film...e chiar hilar ca credeti in asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stim deoarece am facut tot felul de controale si degeaba, si astea din batrani am auzit ca dau rezultate...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

OK. Dar el a facut controale? Problema poate fi la oricare dintre voi.

| Catalin_Andrei_1995 a răspuns:

Ala bala portocala ai luat **** dar degeaba

| khripton a răspuns:

Auzi decantece, leacuri babesti laughing)) unde te crezi fetita in 1600? Nu pot sa cred ca mai exista oameni din astia happy ai auzit de Anatomia Corpului Uman vreodata? Ai auzit acolo la tine la tara de medicina, de infertilitate? Faceti un control de fertilitate amandoi si dupa tu unul la cap, poate asta e problema ca Dumnezeu nu vrea sa dai nastere altuor specimene la fel de debile ca si tine! laughing))

| Aamira a răspuns (pentru khripton):

Da uite ca mai exista cand nu sti ce solutii sa mai gasesti apelezi si la asa ceva si nu mai comenta fara rost nu ti-am cerut parerea