| DoarUnCopil a întrebat:

Stiti ceva bancuri legate de aceasta >rubrica?: cel mai bun banc primeste funda:*

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

La ora de gramatica, se analizeaza propozitia "Iata, vaca are coada".
Cum analizeaza Bula:
- Iata este subiect pentru ca este scris cu litera mare si este inceput de propozitie. Vaca este atribut pentru ca asa ii zice mama fiicei ei. Are este conjunctie pentru ca leaga cuvantul vaca de coada. Coada este predicat pentru ca se misca.

Intr-o zi Bula si Strula sau dus sa vaneze lei in padure.Vad ei un leu trag in el cu tot ce au dar mereu rateaza.vazand ca nu mai au gloante au inceput sa fuga
Bula a fugit si sa ascuns intr-o cabana.Strula neputand sa intre a fugit in jurul cabenei.(cu leul dupa el).
--Intra ma in cabana ca te prinde leul! spuse bula.
--Numi fac griji.Sunt cu trei ture in fata lui.

La scoala elevii au primit tema sa scrie o compunere cu titlul: ''Daca asi fi miliardar''. Toti scriu, numai Bula nu scrie.
- De ce nu scrii? este intrebat de catre profesoara.
Bbula, foarte calm:
- Imi astept secretara

Era Bula la scoala si avea o inspectie.
Inspectorul spune ca a fost foarte buna inspectia dar spune ca Bula (baiatul din colt de langa fereastra) nu prea a raspuns.
El intreaba daca poate sa se duca sa puna cateva intrebari.
Profesoara raspunde ca da.
Se duce el si intreaba: - Bula ce faci daca esti singur intr-o padure si deodata apare langa tine un urs?
BulasickFug!
Inspectorul spune: - Fuge si ursul dupa tine!
- Fug mai tare!
- Sa presupunem ca fuge si ursul mai tare
- Fug si mai tare!
- Sa presupunem ca fuge si ursul si mai tare
- Ma urc intr-un copac!
- Sa presupunem ca se urca si ursul dupa tine!
- Ma urc si mai sus!
- Sa presupunem ca se urca si el mai sus!
- Eee mai du-te in rasa matii, ca tu tii cu ursul

Bula, spune-mi ce este H2SO4?
- Imi sta pe limba, doamna profesoara.
- Scuipa-l repede, ca-i acid sulfuric.

Vine inspectia in clasa la Bula si vede in capu' lui ceva.
-Bula ce e asta?
-Un purice mort.
-Si ceilalti?
-Au venit la inmormantare.

Nişte copii somalezi se jucau de-a faţa-ascunselea. La un moment dat, unul dintre ei zice:
- Ha, ha, te-am văzut! Ieşi afară de după mătură!
- Nu-i cinstit, m-au împins ceilalţi afară!

4 răspunsuri:
| GeoBoY a răspuns:

Depinde ce fel de banc vrei, scurt sau lun? Ti le zic pe ambele
Cel scurt e BANC
SI cel lun Baaaaaaaaannnnnnnnnnccccccccccc

Răspuns utilizator avertizat
| pipik a răspuns:

Sotul isi ia inima in dinti si se hotaraste sa-i spuna sotiei ca are o amanta. Ii cumpara flori, pregateste o cina romantica, dupa care trec la o partida de sex.
Cand era placerea mai mare el ii spune:
- Stii, draga, eu mai am una…
La care sotia raspunde:
- Baga-mi-o in fund

| Happyjump a răspuns:

Gheorghe se intalneste cu prietenul sau Gigel care dintr-o data poarta ochelari Gheorghe zise:
-bă ai orbit?
-da băi vrei si tu unu ca am destule