| andreea_6710 a întrebat:

Stiti daca sotul unei vaduve se poate casatori cu sora nevestei lui?

Răspuns Câştigător
| Pisiii :x a răspuns:

Dar daca aia e vaduva...si zici sotul unei vaduve nu-i logic ca sotul ala e mort? laughing

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca da.Ca exista doar o alianta care a cazut la moartea surorii. Daca sunt si copii la mijloc, se cam schimba placa, caci matusa va deveni mama...si e mai greu de 'digerat' pentru copii!

| Anca a răspuns:

Mortu nu se mai poate casatori laughing))
Iar daca vroiai sa zici un vaduv se poate casatori cu sora nevestei lui, atunci raspunsul e NU.

| tyana a răspuns:

In nici-un caz.Sunt rude prin alianta, respectiv cumnati. O astfel de casatorie nu ar oficia-o religios nici-un preot. Dar ce s-a intamplat? S-au terminat femeile de pe pamant?

| paramore a răspuns:

In romaniua nu stiu,. dar in italia e ilegal, se nuimeste "incesto", tradus ar insemna o amestecare, pot trai impreuna dk ei vor dar nu se pot casatori, nici in biserica nici la primarie

| Sოﺁℓε a răspuns:

Bna! sigur ca nu se poate ea sora nevestei lui ai este cumnata inca

| kidu_6779 a răspuns:

Pai daca e vaduva...sotul e morttongue

Răspuns utilizator avertizat
| eugem35 a răspuns:

Da numai la evrei la noi moral nu cred ca poate de ce sa nu se poata

| eugem35 a răspuns:

Citeste vechiul testament

| ashley26pink a răspuns:

rolling on the floor daca e sotul vaduvei...adica sotul e mortrolling on the floor
poate in rai sau in iadrolling on the floor

| procust a răspuns:

Dpdv legal, nu i absolut nici o problema. dpdv moral, asta i alta discutie, rudele putand reactiona urat.

| livi_5695 a răspuns:

Daca este sotul unei vaduve inseamna ca e mort deci ar fi imposibil sa se poata casatorii laughingda. oricum e tare intrebarealaughing

| catalinovicy a răspuns:

Dar nu sunt cumnati? adicathinking nu e incest?

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Cred ca da...