| agavriloaei a întrebat:

Stiti...Eu iubesc un baiat dar nu stiu cum sa-i spun asta. Daca imi puteti spune niste lucruri prin care sa-mi exprim sentimentele fata de el...Ar fi grozav!

4 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Sa-ti dau un sfat. (daca tot vrei sa faci tu primul pas)
deoarece la mine de multe ori vin ele... din atatea modalitati (cum mi-au cerut ele sa fiu cu ele) mi-a placut una foarte mult ca mi-a ramas in minte.
o fata pe care nu o cunosteam prea bine... mi-a lasat in posta o scrisoare in care scria... cam o pagina intreaga dar cea ce retin eu mai mult, zicea cam asa: auzi, las-o pe mery (o fata) si mai arunca o privire si la mine. din clipa asta vei fi al meu. si daca te mai prind ca stai mult cu ea si ca te tot joci cu ea (tot o faceam sa rada intruna) o sa ai de a face cu mine. ia hai mai gandeste-te si la mine."

ceva de genul. mi-a placut foarte mult. ar fi si asta o solutie. dar cu cuvintele tale.
insa cel mai corect mi se pare cea ce a spus demonull. adica sa fi tu insasi.
daca nu ori ce am spus eu mai sus ca si varianta ori scrie-i o data pe mana cu pixul (de exemplu) "i love you" sau "te iubesc" si daca spune ce este asta intreaba-l "tu ce crezi?"

si cu prima varianta ar mai fi sa fie asa mai moderna (in caz ca nu esti cu scrisorile) sa intri pe facebook si sa pui ca esti "casatorita" cu el. si pui numele lui. daca intra si te intreaba ce este asta. joci pe nestiutoarea adica, "cum adica ma iubitiule? pai nu suntem impreuna?" ii arati ca-l doresti si in acelasi timp ca si cum l-ai obliga sa fie cu tine. daca-i place de tine crede-ma ca o sa-i placa.

| Demonull a răspuns:

Stiti...eu iubesc un bmw din magazinu de langa mine de jumatate de an. daca imi puteti da niste bani (50 mii euro) Ar fi grozav! Mai fato, nu iti spunem noi cum sa actionezi, actioneaza cum crezi tu de cuviinta daca nu sunt bune abordarile pe care ti le sugeram?tongueIncearca sa fii naturata, incearca sa fii tu si poate totul va decurge cum iti doresti.

| sebyyys a răspuns:

Pai intai vorbesti cu el, ii acorzi multa atentie, nu-l lasa la momente grele din viata lui, suna-l, trimitei mesaje, lasa-i pe ceilalti deoparte si stai doar cu el...dar daca el nu te iubeste, totul e in zadar. sper ca ti-am fost de folos!happy