| HTAOD a întrebat:

Stiti sentimentul ala cand nu iti gasesti locul? Cand treci printr-o perioada mai grea a vietii si n-ai pe nimeni care sa te-nteleaga. Dar, apare cineva care te face sa te simti important. Care este dispus sa stea langa tine, sa te-asculte.Chiar daca nu se pricepe la vorbe, simpla prezenta a acelei persoane te face sa te simti mai bine. Te face sa te simti protejat, in siguranta.

Desi e foarte greu, incepi sa prinzi din nou incredere in tine si te dedici total acelei persoane. Esti in stare de orice sacrificiu. Fiecare lucru pe care-l faci, il faci cu gandul la acea persoana. Simti intr-un fel ca trebui sa-l rasplatesti, dar e mai mult decat atat. E momentul in care simti ca ai pentru cine sa lupti, si ca acea persoana lupta pentru tine.
Dar, la un moment dat apare si acel sentiment. Cand simti ca ceva s-a racit. Ca nu mai e ca la inceput. Ca, desi va doriti amandoi, nu mai e ca la inceput. Si faceti tot posibilul sa fie, va doriti asta. Dar nu se-ntampla.

Am decat o intrebare:

Cum se numeste asta?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai nevoie de suport pshiologic, inceput de depresie

| vocea a răspuns:

Este sentimentul de monotonie trebuie sa schimbi ceva pentru a se intampla altceva succes

| Mussette a răspuns:

Apare rutina si scapi foarte greu de ea.

Răspuns utilizator avertizat