| Corasonsalvaje a întrebat:

Poate vi se pare o intrebare aiurea dar pentru mine este foarte serioasa.Vi s-a intamplat vreodata sa va ganditi la persoana iubita si sa simtiti ca o doriti (in toate sensurile), ca ati vrea sa o mangaiati si sa o sarutati si sa o simtiti ca e a voastra? Ce trebuie sa faci cand simti asta?happyCum ii spui subtil acelei persoane ca simti asta daca sunteti impreuna dar va vedeti doar in weekend? Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Patrăţel a răspuns:

Si eu simt asta, de foarte multe ori, pentru ca sunt in aceeasi situatie.Sunt impreuna cu cineva,si ne vedem doar in weekend,si da,sunt la fel de rusinoasa si inchisa in mine cand vine vorba de ''aratarea'' sentimentelor.
Cert este ca,la inceputul relatiei,imi era foarte greu sa fiu apropiata de el,sa ii spun ce simt.Dar dupa cateva despartiri si impacari am realizat ca daca nu fac ceva, o sa-l pierd, si nu o sa se mai intoarca vreodata.
TU nu trebuie sa mai fi rusinoasa cu el, este iubitul tau! Daca sunteti impreuna, inseamna ca viata voastra se imparte la doi, si ca trebuie sa stiti unul despre altul : ce simtiti/ce va deranjeaza/ca ii displace etc.Asa ca lasa rusinea si profita de timpul petrecut alaturi de el,daca il iubesti,fa tot ce poti pentru a ii arata asta! Alinta-l, saruta-l, tine-l strans in brate, si de ce nu, spune-i ce ne-ai spus si noua, ca nu vrei sa ii dai drumul vreodata.O sa te simti mult mai linistita dupa ce o sa stii ca el stie tot ce simti tu.Ca e de bine, ca e de rau, tu macar ti-ai usurat inima.
Sa va tina! happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ca vrei sa il ti in brate si sa nu-i mai dai drumul niciodata, ca vrei sa fie numai al tau

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Hei.la mine s-a intamplat exact la fel, dar persoana nu a aflat despre asta (sau asa presupun),, dar consider ca ar trebui sa i-o arati asta prin fapte.....inseamna ca tu chiar o iubesti cu adevarat,, bafta in continuare

| Corasonsalvaje explică (pentru FLuturas1albastru4):

Sunt mai rusionoasa.Sunt unele momente cand as vrea sa il iau in brate si sa nu-i mai dau drumul niciodatalaughing si suntem impreunalaughing)

| FLuturas1albastru4 a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Pastreaza-l cum? deja depinde de tine

| Godja_Lylishor_1999 a răspuns:

POate esti indragostita happy

| xSpike a răspuns:

Nu va inteleg zi pe fata ca vrei sa petreci mai mult timp cu el si ca stiu eu vrei sal mangai sa...ce mai vrei tu sa-i faci

| xSpike a răspuns:

Bai sa mor eu cum sa iti fie rusine de iubitu tau gandeste-te cai ursu de plus de cand erai copila

| Waterfak96 a răspuns:

Sa te inchizi in baie cu o poza a ei.Asta trebuie sa mearga. Sper ca te-am ajutat!