| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Stiti vreun balsam sau sampon ca sa-mi stea parul drept? straight face
scuzati categoria si dau funda

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Eu as spune sa nu mai folosesti placa deloc eventual doar cand ai de mers undeva anume, placa e cea mai nociva pentru par daca ai vedea la microscop structura firului tau de par cum e distrusa de placa nu ai mai pune-o pe par niciodata eu am avut ocazia la un calculator special care citeste cu laserul structura parului si daca esti predispusa la matreata si am fost incantata de cum imi este firul de par drept si fara stricaciuni in structura si asta datorita faptului ca nu am pus niciodata placa sau ondulator de vopsit doar de 2ori pe an am chef de sarbatori si de aceea structura e buna eu il dau cu ser pentru varfuri e din plante natural sau mai este de la loreal cred ceva de refacere tot ser este, deci macar o perioada ar trebui sa il tratezi si sa il hidratezi lasa-l asa cum e natural altele ar dori sa aiba par ondulat si tu il distrugi cu placa da-l cu un balsam de refacere pentru par deteriorat si doar cu putina spuma si lasa-l asa revalid e bun pentru refacere dar e mai scump incearca cele naturale de plante sau vezi ce ti se potriveste din magazine. gerovital e bun are si gama de sampon si balsam si ser. ai grija de parul tau pana nu o sa-l distrugi de tot happy

4 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy explică:

am placa dar am parul degradat de la ea si vreau sa renunt o perioada asa ca vreau sugestii de balsam sau sampon ceva big grin daca stiti kiss

| foxi a răspuns:

Intalnesti lupul si o sa ti se ridice natural parul!

| didee a răspuns:

Am vazut unul intr'un magazin, da nu stiu cum se cheama. app, mai bine ia'ti o placa de par, decat sa-ti iei un sampon. de ex, eu am o placa de par marca Crrefour, cu tot cu ondulator si nu mai stiu ce, luata de la carrefour la 68 lei aprox... si chiar dupa parerea mea merge binishor. bine, eu nu am parul extrem de ondulat nu stiu cum vrei tu, dar eu ti'am zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de la sunsilk, si didee eu folosesc placa de vreo 4 ani si nu am cel mai frumos par din lume...