| ChristineLoveYa a întrebat:

Buna!
VREAU SI eu un sampon si un balsam (eventual) ca sa-mi faca parul drept...

3 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Imi pare rau ca te dezamagesc dar din pacate nu e vreun sampon care sa aiba capacitatea de a-ti mentine parul drept! reclamele sunt doar ca sa te faca sa cumperi acel produs.singura solutie este ori peria rotativa si uscatorul ori placa ori indreptarea parului permanent(nu stiu daca ai auzit de acest proces de indreptare a parului, tin sa te informez ca este foarte scumpbig grin) tu alegi:* succes

| bea3x a răspuns:

Iti recomand samponul Elseve Nutri-Gloss Straight sampon, si balsam. Te ajuta sa ai parul mai drept, insa tine cont de faptul ca un sampon/balsam in sine nu iti face parul drept ca si cum l-ai face cu placa. Daca nu ai o placa, iti recomand sa-l usuci cu o perie rotunda cat mai mare posibil, si sa sufli aerul din uscator in jos, asta va tine firele in jos si ii va da o forma parului tau.

| simona_3084 a răspuns:

Poti sa incerci si sampoanele din gama gliss, sunt foarte bune iti netezesc parul.si mai au si un balsam fara clatire cred ca e roz, are efect de finisare.sau daca vrei sa ai parul drept mereu incearca sa ti l indrepti permanent cu produsele japoneze de indreptare(te costa cam 1 mil). eu asa am facut fiindca era un chin sa mi indrept parul zilnic. sper ca ti am fost de folos big grin