| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam stupida dar simt nevoia sa ma descarc.Chestia este ca ma simt un pic cam inapoiata.Am 12 ani aproape 13 si invat f bine la scoala.Toata lumea imi zice ca sunt tocilara dar nu sunt. Pur si simplu imi place sa invat pentru ca sunt o fata realista si ma gandesc si la viitor.Acum este si meritu parintilor mei ca au stiut sa ma invete ce este important de mica dar parca as vrea si eu sa ma mai schimb, sa nu mai fiu tocilara clasei. Vreau sa devin si eu ca celelalte fete din de varsta mea. Putin mai "obraznica". Uneori as vrea si eu sa am un prieten dar imi este frica de ce ar zice parintii mei...nu stiu ce sa fac? Sa raman tot tocilara clasei la care nu se uita nici un baiat din ziua de astazi sau sa ma schimb?

4 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Oricand o schimbare este binevenita. E foarte bine ca inveti si te gandesti la viitor, mai ales in zilele noastre. Dar,... orice schimbare ai face, fii atenta sa nu dai intr-o extrema negativa. Fii inteligenta si imbina utilul cu placutul. Poarte-te cu ceilalti asa cum ti-ar placea sa se poarte si ei cu tine. Si oricum la 12 ani, colegii si prietenii pot fi rautaciosi; si totul din frica de a nu fi respinsi si dorinta de a iesi in evidenta. bafta. bye

| Spufff :x a răspuns:

Hm.si cand vei ajunge acolo sus? Firma ta, banii tai. toate alea? Nu o sa te mai faca nimeni tocilara happy. o sa te aprecieze foarte multa lumebatting eyelashes sa vezi cum o sa vina baietii la tine atuncia laughing :X

| resp3ct a răspuns:

Nu te schimba.Ramai tocilara.
Peste 1-2 ani isi vor face efectul hormonii si te vei schimba tu singura.laughing
Sigur se va gasi un baiat care sa te placa asa cum esti happy!

| Bilqux a răspuns:

Schimba-te! am fost si eu asa acum cati-va ani[nu prea multi] dar totusi nu strica sa mai inveti totusi dar incearca sa iti faci mai mult timp si pentru tine : sa iesi cu prietenele la un suc ceva de genul.nu ramane asa! fi si tu mai "obraznica" putin! poti fi o persoana si putin "obraznica" dar si putin "tocilara" adica sa inveti totusi ca iti prinde bine dar sa mai faci si cate vreo "nebunie"! primesc fundita?happybig grin