| 2487283ioo a întrebat:

Stiu ca suna ciudat dar vreau sa stiu ce se poate intampla daca ma masturbez excesiv?(ma refer la lucrurile rele nu bune)

Răspuns Câştigător
| MihaiAlexandru a răspuns:

Ceea ce ti se poate intampla si nu iti dai seama e ca poti deveni dependent de asta si reactiile adverse nu sunt tocmai bune: ajungi sa te indepartezi de parinti, prieteni etc., sa te crezi inferior si sa te izolezi (cel putin psihic) de cei din jurul tau. In timp duce la autodistrugere psihica.
Cel mai bun mod de a evita este sa fii in permanenta ocupat (plictiseala si singuratatea te impinge la masturbare). Ai mare grija, pentru multi este un drum fara scapare. Mult noroc!

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

O sa suferi de ejaculare precoce sau impotenta!

| Dash a răspuns:

Pai stii si tu ca ce-i prea mult nu-i sanatos!
Dar asta depinde de organismul fiecaruia.

| sagetator a răspuns:

Ejaculare precoce, poti deveni chiar ...impotent(o rata foarte mare a cazurilor de impotenta e acordata masturbarii excesive).

| STEFANXxX a răspuns:

Daca faci asta posibil sa devii impotent

| emi29 a răspuns:

Poti face infarct asta daca ai peste 70 de ani, daca ai sub, nimic

| emi29 a răspuns:

De unde ati aflat ca ramai impotent sau ai ej prec., de la ora de religie? bull s### happy in primul rand ce inseamna sa ramai impotent? stie careva?

| chakuza a răspuns:

Ce inseamna excesiv la tine? Da,nu e bine sa faci excesiv, incearca sa faci cat mai rar pana ajungi sa nu mai faci deloc.Fa-ti o prietena, ocupa-ti timpul cu altceva.