| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Sunt certurile ceva normal intr-o relatie?!

Argumentati!

Răspuns Câştigător
| ancutsa13 a răspuns:

Certurile sunt normale intr-o relatie atata timp cat nu sunt foarte dese. Niciun om nu este identic in gusturi sau in opinii cu altul si de aici pot porni certuri. Daca certurile pornesc de la gelozii exagerate, de la inselat, de la lipsa de respect sau daca duc la violenta fizica sau verbala atunci relatia nu mai este normala.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mi-ar place sa nu le zicem certuri ci opinii diferite.Atata vreme cat stim sa ascultam si parerea celuilalt, cat cautam sa o intelegem, cand gasim calea de mijloc si solutia de impacare, orice divergente duc la progres, la maturitatea relatiei!

| Anileda a răspuns:

Da, dar nu de 6 ori pe saptamana, te mai certi cu el, dar nu des.

| Seline a răspuns:

Certurile sunt sarea si piperul intr-o relatie! Si apoi.sexul de impacare e cel mai bun, nu?

| Loredana_4793 a răspuns:

Sunt! In relatia mea sunt multe dar sunt prostesti si dupa o cearta impacarea e cea mai dulcehee hee
Te pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca apar prea multe certuri deja cred ca relatia are o problema. Mici certuri nu strica nimanui. Asa iti cunosti mai bine partenerul. Si in plus, e frumoasa impacareatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt certuri şi certuri. Depinde de la ce pleacă; nu toate se sting neapărat prin sex.
Sunt inevitabile, dar e de preferat să fie cât mai puţine şi fără motive grave, că acelea nu se mai rezolvă decât aparent; ranchiuna s-ar putea să rămână. Şi dacă lucrurile se lămuresc şi prin comunicare verbală, tăciunii aprinşi rămân şi oricând pui un pai, izbucneşte flacăra.
Depinde de cât e de tolerant fiecare; sunt oameni şi oameni, relaţii şi relaţii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, inseamna ca va iubiti big grin