| catthshshshs a întrebat:

Ce ati face daca ati avea o relatie in care certurile sunt la ordinea zilei? Ati mai lupta?

5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Daca exista asa mare tensiune intre doua persoane, incat din orice motiv se declanseaza cearta, atunci cred ca, trebuie cautat motivul pentru care s-a ajuns in aceea situatie si trebuie discutat. In opinia mea, prima intrebare ce trebuie pusa in atare situatie este, daca mai exista sentimente si in cazul in care raspunsul este afirmativ, este necesar ca ambii parteneri sa-si schimbe comportamentul pentru a ajunge sa traiasca intr-un climat corespunzator, de liniste, dragoste si armonie.
Sa speram ca, intrebarea a fost pusa doar ca tema de discutie si ea nu rezulta din viata voastra de zi cu zi.
Un gand bun, mult calm, maturitate, dragoste si respect si atunci cred ca, cuplul poate exista si in viitor.

| anss23 a răspuns:

Depinde.O data ce ati ajuns la punctul in care este o tensiune atat de mare intre voi incat va certati din orice, cel mai bine ar fi sa luati o pauza sau sa incercati sa discutati cat mai deschis si mai relaxat despre adevarata cauza a certurilor.

| pastru009 a răspuns:

Buna. Nu ne intreba pe noi. Asculta-ti inima. TPU. e doar un site pentru sfaturi dar cel mai bun sfat al meu este sa-ti asculti inima.
Sper sa te fi ajutat.Iti doresc noroc si dragoste in relatie.

| Cleopa a răspuns:

Pentru ce sa mai lupti? pentru certuri? unde exista certuri nu exista intelegere, iar unde nu exista intelegere nu exista dragoste adevarata. sunt normale anumite certuri intr-o relatie, dar cel mult o cearta pe saptamana. certurile la ordinea zilei indica o despartire asa ca ce mai astepti? sa stii ca e bine si singura, apoi intalnesti pe altcineva, simti iar acei primi fiori ai iubirii, simti iar dulceata unei relatii cu sansa de a fi o relatie perfecta. sa nu iti fie frica de singuratate, caci daca vrei sa gasesti pe altcineva, singuratatea nici nu va mai avea loc. pup si sper sa iei decizia corecta, adica despartirea, caci certurile prea dese semnifica faptul ca cei doi parteneri nu se potrivesc.

Răspuns utilizator avertizat