| Dizzydizz a întrebat:

De acord sau nu cu pauza in relatie? argumentati

Răspuns Câştigător
| Sol27 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic

pana acum nu am luat o pauza prietenele mele zic ca intotdeauna o pauza ar salva relatia

intr-o zi i-am propuso prietenului meu si am fost extrem de dezamagita zicandu-mi ca daca am lua o pauza ne-am iubi mai mult

dar daca poti suporta aceasta pauza eu cred ca e ok

bineinteles sa nu exagerezi cu timpul acordat pauzei...desi pauza e o despartire temporara pana la urma si cred ca ar trebui sa fie ultima alternativa intr-o relatie

sper ca te-am ajutat cat de putin:*

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Total împotrivă!
Nu există aşa ceva!
Dacă unul dintre ei are probleme şi le poate rezolva singur(ă) fără să punem pauză în relaţie.
Dacă amândoi au probleme, comunicarea e mult mai bună căci în 2 altfel treci peste toate.
Pauza poate duce, în cel mai fericit caz, la răcirea sentimentelor dintre cei doi.
În cazul cel mai nefericit, e exact cum spune irina20

| Bacemi a răspuns:

Pauzele nu sunt bune deloc. Eu sunt impotriva. Tot ce e fortat trebuie evitat in relatii.

| fabiola a răspuns:

Nu sunt de acord.Cand unul oboseste in relatie, se forteaza ceva!

| thealchemist a răspuns:

Da.
ca sa se vada diferenta dintre diferite optiuni.

| irina20 a răspuns:

NU!
Pauza inseamna ori "imi petrec timpul cu alticineva si vreau sa vad care e mai bun/a dintre ei/ele..."
sau
"vreau s-o terminam si nu stiu cum sa-ti spun"

| elyssa20 a răspuns:

Poate vrea să se limpezească şi ea cu gîndurile şi sentimentele. Pauza poate duce fie la despărţire fie la o dragoste şi mai mare. pupici.

| Anonima3127 a răspuns:

Eu nu as fi de acord.Cand intervine pauza, deja se termina relatia, nu mai exista aceleasi sentimente.Deci in loc sa luati pauza, mai bine va despartiti definitiv:d

| Kitty a răspuns:

Daca amandoi avem nevoie de o pauza din acest punct de vedere, sigur ca sunt de acord pentru ca trebuie sa imi pun ordine in ganduri si asa mai departe; as face asta pentru a-mi da seama daca acea relatie ar mai putea continua, iar daca doar unul dintre noi ar dori acest lucru, din partea mea totul ar fi ok. Bineinteles ca am purta si o discutie referitoare la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acordwinkingCum zicea cineva de mai sus ''ca sa se obs diferenta dintre optiuni''.

| dxiy a răspuns:

Eu una sunt de acord. Si asta doar atunci cand una dintre persoane nu e sigura pe sentimentele sale... sau vrea sa isi faca ordine in ganduri