| Roxana_2583 a întrebat:

Credeti ca exista o relatie in care certurile n au loc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea exista daca cei doi sunt cu adevarat compatibili, doua jumatati ale unui intreg! Dar trebuie sa iubesti cu adevarat pe celalalt, ca sa poti ajunge la un compromis in sensul bun al cuvantului, sa vedeti daca se poate rezolva luand de la fiecare cate un pic, deci calea de mijloc!
Asa, pot spune ca da, exista relatie in care nu exista certuri!

25 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Există. Nu ştiţi voi unde să priviţiwinking

| Bacemi a răspuns:

Nu. Niciodata nu vor fi relatii perfecte. Cele care par asa sunt doar de suprafata. E drept ca sunt persoane care prefera sa se certe mai putin insa de multe ori ajung sa se ignore. Aici e nevoie de o cale de mijloc. Trebuie sa inveti sa iti spui frustrarile si dorintele pe un ton calm.

| fabiola a răspuns:

Imi place sa le zic discutii si pareri contradictorii! Exista daca stii cum sa le dai intonatia!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Foarte rare, dar da! Iar acolo, cel putin unul e mereu atat de concesiv, incat poate parea chiar lipsit de personalitate, daca nu chiar excesiv de ipocrit/a, si are alte moduri prin care se compenseaza!
Sau, pur si simplu, au avut norocul sa semene foarte mult, de la inceput, la caracter si temperament, etc, si cu timpul asemanarea a ajuns pana aproape la "contopirea" personalitatilor lor.

| Flav a răspuns:

Ar insemna ca s-au cam plictisit unul de altu, ca nu-i mai intereseaza de cel/cea de alaturi. Exista si momente mai delicate, important e sa stii sa le temperezi, sa ai echilibru, sa nu reactionezi din impuls urat.

| Razvan a răspuns:

Nu.Cat de bine te-ai intelege cu o persoana toti iti mai sare mustarul din cand in cand.Important e sa stii sa atenuezi scandalul inainte de a incepehee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, e posibil, cel putin pana la un punct. Dupa care se ivesc, pentru ca cei doi incep sa aiba pareri diferite si sa le aplice. Dupa o vreme, se mai domolesc. Atunci e momentul decisiv. Daca s-au domolit brusc, pregateste-te de lovitura de gratiehee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In fiecare relatie exista dispute mai mici sau mai mari, depinde de putere de intelegere a celui de langa tine.

| alessia5158 a răspuns:

"Cand te certi cu un neghiob lumea nu mai face diferenta! "... unul din motivele pentru care EXISTA si relatii fara certuri!

| gabriela a răspuns:

Da! unde necazurile nu lasa loc pentru certuri (necazuri legate de sanatate ).

| dulcik a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva.La un moment dat ar interveni rutina.Nu cred ca exista relatie fara cearta.Impacarile sunt mai dulci dupa o cearta

| Roby67 a răspuns:

Nu, nu exista.

identitate
| identitate a răspuns:

Da, toate relatiile mele.happyExista discutii in contradictoriu dar nu certuri, nimeni nu urla, nimeni nu reproseaza.De obicei ii inchid gura repede. Daca "ea" reuseste sa ma enerveze, pleaca in alta camera (nimeni nu are curaj sa stea langa mine cand ma apuca dracii big grin ) si se intoarce mai tarziu. Prima oara se intoarce suparata, apoi (dupa discutia de dupa prima scena)de fiecare data pleaca si se intoarce razand. Daca se enerveaza "ea" eu sunt extrem de calm, pana la disperare si, dupa niste sunete "ciudate" pe care le scoate, isi revine.Asa nu apucam sa ne certam niciodata.
Unii insa nu au nici macar discutii in contradictoriu, dar sigur o parte implicata (de obicei "ea" dar exista si multe cazuri in care e "el") executa orbeste.Pe langa ca e incorect, e si plictisitor.happy

| nicol20 a răspuns:

Asta ar insemna sa nu fie curiosi unul de celalalt se spune ca certurile sunt provocate de iubire.

| kytty a răspuns:

Nu.macar in gluma, dar o relatie perfecta NU exista... daca erau relatii perfecte, nu mai existau despartiri si oameni care sufera

| Marii a răspuns:

Fara putina cearta orice cuplu s-ar plictisi. happy

| deya_5492 a răspuns:

Da existawinking

| rebb a răspuns:

Nu

| google_6002 a răspuns:

Pot exista inconveniente pe care nu le reproseaza unul altuia. Tace fiecare si trec amandoi peste. Dar la un moment dat se strang atatea in suflet si rabufnesti. Mici certuri e greu sa eviti, e mai rau cand se ajuge la injuraturi sau batai.

| simo19 a răspuns:

Daca ar exista o astfel de relatie cred ca nu stiu daca s-ar mai putea numii asa. Din punctul meu de vedere o relatie presupune nu numai dulcegarii, saruturi, inimioare, ci dimpotriva trebuie sa existe si lucruri care sa faca lucrurile mai tensionate astea fiind adevaratele teste ale iubirii voastre.

| Larette a răspuns:

Mami si "Tati" s-au casatorit in ajunul Craciunul si nu s-au certat deloc pana acum, weird huh?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da happy daca fiecare are demnitatea sa-si recunoasca motivele suparari atunci o sa discute fara cearta. [trebuie si ceva flexibilitate]

| aleksy a răspuns:

Nu