| poosik a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 8 luni, cind am inceput a ne intilni ma intilnesc cu altcineva numai ca faceam tot posibilul sa ma despart pentru a fi cu acesta, deoarece nu-l iubeam pe celalalt, peste citva timp a aflat ca l-am mintit, si cel mai rau ca si au vorbit.Acum mai iertat, dar imi spune ca nu are incredere chiar daca imi repeta ca ma iubeste mult, ce sa fac? oare merita sa mai fim impreuna?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu daca merita, tu stii. Iti spun din start ca iti vor trebui multi ani sa-i reconstruiesti increderea pierduta.

7 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Ai stat cu un baiat 8 luni fara sa il iubesti? draga...imi pare rau dar asta spune multe despre tine...

| oz a răspuns:

Aham deci nu ai fost o perioada cu amandoi.Ai fost prima data cu Roma... te-ai despartit...si dupa te-ai cuplat cu Costea?
Si Costea nu are incredere in tine, pentru ca tu...nu i-ai spus despre fostul Roma?
Costea nu are nici o treaba cu Roma... daca tu...de cand esti cu actualul...nu te-ai intalnit cu fostul. Ce a fost a fost...viata merge inainte ...nu inapoi.
postezi cam intortocheat si nu prea inteleg.

| oz a răspuns:

Tot ce poti sa faci este sa incerci sa ii recastigi increderea... dar iti dai seama...nu poti sa il acuzi pe om, daca nu mai are incredere in tine...

| Notme a răspuns:

Eu cred ca nu merita, mai bine cauta pe cineva care sa nu il minti si sa aiba incredere in tine.relatia asta deja are un nod, o sa ramana mereu.

| ahaaaaaaa a răspuns:

Da merita! Stai linistita in privinta asta, crezi ca el nu te-a inselat, eu cred ca de aceea te-a si iertat, te-ai gandit la asta? Avantajul lui este ca te-a prins si acum te are la mana... uita ce a fost si comportate ca si cum nu s-a intamplat nimic!

| poosik explică:

(oz)Sa explic mai bine:ma intilneam cu un baiat pe nume roma, dar faceam tot posibilul sa ma despart deoarece nu-l iubeam, imi placea la neunie baiatul cu care sunt acum Costea...la 3 luni s-a intamplat asa ca Costea a vorbit cu Roma...Si Roma i-a spus ca ne intilneam etc.Costea ma ierat dar acum spune ca nu are incredere. Dati-mi va rog mult cite mai multe sfaturi. ce sa fac?

| poosik explică:

(oz)ai inteles corect acum...problama e ca aproximativ o luna am fost cu ambii...si Costea a aflat peste citva timp..de aia nu are acum de loc incredere...deci au trecut 6 luni...