| biancaandreea a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 saptamani.Am inceput sa ne certam putin, din lucruri marunte. Spre exemplu eu ma plictisesc sa stau prea mult pe o banca si de aici incepem sa ne contrazicem, apoi el ma impaca.Ne vedem in fiecare zi si stam cam cate 3h.Este bine sa ne vedem in fiecare zi? Ma gandesc ca daca nu ne-am intalni atat de des nu am mai avea timp de "certuri"

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

laughing
Idem.
La fel patesc acum si eu, Incearca sa stai mai putin cu el, DACA POTI. Ca eu una nu pot.
Lasa de la tine si da-i tu dovada ca esti matura.
:*
TE pup.si daca gasesti solutie ma anunti si pe minehee hee

| Farcas a răspuns:

Eu cu prietenul meu in primele luni de relatie nu ne-am certat deloc.Cam prea devreme ati inceput cu certurile, dupa numai 2 saptamani. Daca vreti sa tina relatia asta si va pasa de ea lasati amandoi unul de la celalalt, bucurati`va de clipele petrecute impreuna si ocupati`le cu altceva in afara de cearta, faceti diverse lucruri de fiecare data cand va vedeti ca sa evitati monotonia in relatia voastra. Daca tineti unul la altul si faceti in asa fel incat sa nu va mai certati atat de des, exista sanse ca relatia sa mearga.Succes si iubit-va mult! :*

| Mirela a răspuns:

Cand o sa ajungeti la 8 luni o sa vedeti ca no sa vrei sa te mai desparti de el :X.
Si eu cu iubitul meu km 6 luni ne certam din apr orice laughinggaseam noi ceva ceva love struck. Dar sa te superi ca te plic pe o banca straight facecam aiurea, fii mai maleabila si tine cont si de parerea lui.
Comporta-te ca o "pisicutsa blushing " si o sa vezi ca obtii ce vrei, cand vrei :X Impune-ti putin respecthee hee sa nu te ia de fraierawinking. Arata-i ca ai ceva in acea "cutie" numita cap happy. Daca nu doresti sa va vedeti in fiecare zi, baga si tu un motiv acolo happy ca nu poti :* si gata :X![Poate e genul de tip care tine la u, si vrea sa va vedeti si daca no sa iesi afara ceva timp sa se supere...si o sa va certation the phone

| cryss_1828 a răspuns:

La mine e invers.Cand ma vad cu iubitul meu nu ne certam aproape deloc ( doar rar si doar ne ciondanim) daca nu ne vedem atunci ne certam.

| xAndro a răspuns:

Daca incetati sa va mai vedeti in fiecare zi.va veti departa unul de celalalt.

| pUpSiQQQQ a răspuns:

Nu e motivul ca va vedeti in fiecare zi, eu cu pirtenul tot in fiecare zi ma vad, dar nu e asta motivul certurilor si stam mai mult timp impreuna.Trebuie sa fie intelegere, sa mai lasati de la voi daca vreti ca sa aveti o relatie fericita, dar daca abia aveti 2 saptamini si deja va certati mult no s-o tineti.Noi fetele mereu ne luam de niste lucuri care nu au sens si ridicam un chipes...Parerea mea este ca trebuie sa mai lasati de la voi si sa nu atrageti atentia la cele mai mici lucruri, intelegerea e pe primul loc.Succes,sper ca ti-am fost de folos.