| Laura2502 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat de 7 luni, luna asta facem 8 ...si de ceva vreme ne certam/impacam in fiecare zi din nimicuri.E de-a dreptul obositor pentru amandoi si am nevoie de momentele cand totul era perfect ok, certuri fiind foarte rar si foarte putine.Acum...fiind in timpul scolii ne vedem mult mai putin iar atunci cand ne vedem si avem nevoie unul de celalalt noi ne certam. Ajung in momente in care simt ca nu mai am niciun chef de nimic si ma intreb daca are rost.Mi-e teama sa nu se raceasca din cauza acestor lucruri care deja persista de ceva vreme.Nu stiu cum sa fac/facem.Am nevoie de un sfat.Nici macar nu stiu de ce facem asta de fiecare data. Daca acum ne certam din nimicuri, oare ce o sa facem pe viitor?

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Luaţi- o pauză de 1-2 săptămâni şi vedeţi dacă vă e mai bine sau nu!

| Laura2502 explică (pentru onasis1961):

Sincer cred ca o pauza poate face mai mult rau decat bine.Practic lasi o saptamana sau doua problemele nerezolvate si toate frustrarile si gandurile se aduna.

| onasis1961 a răspuns:

Eu mă refeream la sentimente! Dacă e iubire adevărată treceţi peste toane necazurile şi certurile.Sau vă place să vă certaţi ca împăcarea să fie dulce?

| Laura2502 explică (pentru onasis1961):

Nu ne place sa ne certam...doar ca nu am mai facut o astfel de "pauza". Atunci cand ne certam si nu vorbeam o zi, doua lucrurile erau mai agravate din cauza gandurilor "negative", dar le rezolvam noi pentru ca nu am putea sa stam despartiti...

| onasis1961 a răspuns (pentru Laura2502):

Atunci e dragoste cu Năbădăi! Să vă iubiţi maxim!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Poate ar fi bine sa faceti pauza pentru o vreme si dupa sa va reampacati!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,luati o pauza sa va asezati gandurile, poate a intervenit si gelozia de cele mai multe ori certurile sunt provocate de gelozie, iar daca acum doar va certati, mai tarziu o sa va bateti parte in parte daca nu rezolvati acum problema asta

| LiiaX3 a răspuns:

Pai, poti incerca sa discuti cu el sincer si deschis despre aceste probleme exact asa cum ne-ai prezentat noua situatia. Cu totii stim ca acum sa o spun drept o relatie nu tine la adanci batranetii, dar o poti face sa dureze mai mult. Discuta cu el, daca se intampla la fel, eu as fi zis sa o las balta. Acum depinde de felul tau de a fi, de exemplu eu sunt mai "artagoasa" de fel si cam orgolioasa. Dar daca tu chiar il iubesti incearca sa discuti cu el si mai lasa de la tine si poate si el va face la fel. Acum nu stiu` daca te av ajuta raspunsul meu, dar eu asa as fi facut, este doar o parere. Te-am pupatwinking :* Chiar m`as bucura sa reveniti la "normal".