| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de cateva saptamani si il plac de cateva luni. Se poarta frumos cu mine, imi place relatia cu el chiar daca e la inceput, simt ca ma merita si-mi place ca asteapta pana sunt eu pregatita sa fac dragoste cu el. Chiar daca ajunsesem aproape de acel moment i-am spus ca nu sunt pregatita doar asa ca sa il fac sa mai astepte, dar eu eram pregatita si chiar vroiam, el a acceptat si a zis ca atunci cand voi fi pregatita o vom face. Insa eu vreau sa o fac cu el cat mai curand,nu se intampla asta cu orice tip, trebuie sa fie pe bune un baiat special, dar vreau sa o fac cu el. Cand vreau sa fac ceva, chiar fac si niciodata din tot ce am facut nu mi-a parut rau.
Deci nici nu stiu ce sa fac. Un sfat?

33 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu cunosti problema, tu decizi, vorbeste cu el si poate ajungeti la ceva concret

| wolder a răspuns:

El are 17 si eu fac 17 in cateva luni.

| wolder a răspuns:

Conteaza! Ce ai vrea sa fac? Azi sa ma combin cu el si gata s-o si facem! Nu sunt genul asta de om, imi place sa las timpul sa treaca, sa ma apropii cu adevarat de persoana aia...

| wolder a răspuns:

Nu sunt usor de prostit stai tu calm. Eu am vrut sa fac din proprie initiativa cu cine am vrut si cand am vrut. Nimeni nu m-a prostit nimeni n-a tras de mine. Sa mai repet ca fac TOT ce vreau si nu ma las influentata?

| Dariusuu a răspuns:

Ce varstă ai?

| wolder a răspuns (pentru Dariusuu):

Fac 17 ani si NU sunt virgina

| Orbithh a răspuns (pentru wolder):

Cum nu ai facut nimic cu niciun baiat dar nu esti virgina?

| wolder a răspuns (pentru Orbithh):

NU sunt virgina si AM facut DESTULE cu baietii! am spus ca nu sunt dar nu stiu unde ai vazut tu ca am zis ca n-am facut nimic cu niciun baiat.

| Lizzu a răspuns:

Nu mai conteaza, nu? De parca virginitatea asta sau ce o fi costa bani si odata ce ai pierdut-o ai pierdut si averea deci de acum esti liber sa faci la prostii ca oricum nu mai are sens. Vorbesti asa pentru ca nu esti femeie. Ai gandi altfel.

| TheAce a răspuns:

Cata vreme amandoi va doriti e totul perfect. Nu stiu daca ai nevoie propriu zis de un sfat. Tot ce pot sa iti spun e ca dialogul intr-un cuplu e cel mai important si ca el trebuie mereu sa fie deschis. Asta e cheia.

| e1xtz a răspuns:

Sofisticata maaa.o fi stricata ma..sau cum era?! vai pisi ce tare esti tu..cum fierbi baietii pe jar. uite iti propun ceva..arata-i postarea asta si lui..si vorbiti pe tema asta..iti spun eu, asa testezi reactii...hmm

| a3e6u9 a răspuns:

Povestea asta îmi amintește de bancul ăla cu găinile:
-de ce fuge găina de cocoș?
-ca să nu zică celelalte găini că-i curvă
-de ce se împiedică?
-ca să nu zică celelalte găini că-i proastă

Dacă amândoi vreți să o faceți, nu văd ce vă oprește, niște mentalități învechite?

| wolder a răspuns (pentru a3e6u9):

Aaa nu asta. Eu consider ca-i prea devremebig grin ma gandeam sa mai asteptam. Dar nu vom mai face asta fiindca trebuie sa fac tot ce simtlaughing

| Șurubelniță a răspuns:

Imi place ca zici ca el te merita pe tine. Dar tu? Tu il meriti pe el? Te-ai intrebat asta pana acum?
Ma rog, sa revenim la intrebarea ta. Sa inteleg ca iti place sa iti ti prietenul pe jar? Nu ma refer doar la situatia actuala, ci in general.
Intelege un lucru : noi nu il cunoastem pe individ si nu te putem ajuta decat cu vorbe de genul "fa-o atunci cand te simti pregatita si cu un tip care merita". Daca tu chiar te simti pregatita si il consideri un tip special, destul de special incat sa fie primul barbat din viata ta, atunci fa-o, asa cum ai zis, nu regreti nimic din ce ai facut pana acum si cu siguranta nu vei regreta nici faptul ca ii daruiesti viriginitatea individului.

O seara faina sa ai in continuare! happy

| wolder a răspuns (pentru Șurubelniță):

Da il merit. Poate el sa nu ma merite pe mine, dar eu sunt sigura ca il PREA merit!
Dar NU e primul barbat din viata meaa!
Nu sunt virgina maa! ai inteles gresit. cand am zis eu asta?

| Șurubelniță a răspuns (pentru wolder):

Din moment ce ai zis ca nu esti pregatita, de acolo am dedus.
Ok, daca nu e primul din viata ta, atunci nu-i nicio problema. Zici ca il meriti, atunci care-i problema? Astepti aprobarea unor internauti ca sa intreprinzi acte sexuale?

| wolder a răspuns (pentru Șurubelniță):

Darolling on the floor. ma gandeam asa sa-l fac sa mai astepte, sa fiarba putinlaughing

| Șurubelniță a răspuns (pentru wolder):

Ce sa zic, procedezi gresit. Insa degeaba iti spun eu asta, ca oricum nu o sa bagi la cap faptul ca ti-o spun.
Tine-l langa tine, nu-l indeparta, nu o fa pe suparacioasa din orice motiv si nu-l trata cu indeferenta ca o sa-ti para rau.
N-are rost sa-l faci sa fiarba, tie ti-ar place sa te trateze la fel? Ti-ar place sa te faca sa fierbi? Eu zic ca nu.
Trateaza-l asa cum vrei ca si el sa te trateze pe tine, fara fite, fara copilarisme happy

| wolder a răspuns (pentru Șurubelniță):

Nu e doar faptul ca-mi place mie sa tin tipii asa pe jar, dar vreau sa fac asta ca sa-i fac sa mai astepte sa vad daca merita pe bune, sa vad daca demonstreaza ca tine la mine sau doar o spune, sa treca timpul ca sa nu creada una doua ca trecem la treaba ar putea zice ca sunt o fata la care poti ajunge usor.

| Șurubelniță a răspuns (pentru wolder):

Aici nu te pot contrazice. E bine ca nu te lasi din prima, insa nu exagera cu asteptatul.

| Earthroot a răspuns:

E o chestie pentru un baiat/barbat sa stea prea mult cu samanta in el, o sa-l apuce durerea de testicule.Acum doar s-a descatusa el, numai sa nu se descatuseze cu alta, poate ca nu vrei asta.

| wolder a răspuns (pentru Earthroot):

Chiar nu ma intereseaza durerea lui. Tin la el, dar daca eu sa zicem ca N-AS vrea s-o fac cu el poate sa moara de durere fac doar ce vreau si ce simt.
POATE nu vreau asta sau poate nu-mi pasa. Multa lume inseala si nimeni nu afla asa ca n-am de ce sa ma plang.

| Earthroot a răspuns (pentru wolder):

Ma refeream la faptul ca baietilor le fug ochii tot timpul dupa fete.

| BestStudio a răspuns:

Virginitatea(prima alegere) cand esti pregatita o sa simti emoti in stomac a sa vrei sa te apropri de orice baiat si ai sa ai tentati ciudate umpic.Am avut prietene care mi-au povestit.Nu-ti fie frica dar sa faci dragoste protejata(scutul(prezervaticul) sa se atribuie la inceputul actului sexual). Sper ca te-am ajutat.

| StefanVlad a răspuns:

Esti inca virgina? Parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu niste fete de "specialitate". Am o colega care este in aceeasi situatie ca tine numai ca a facut acel pas si acum are de suferit are 14 ani jumate, au aflat parintii si situatia ei la scoala a scazut de la 9, 90 la 9.60, de cand e cu tipul ala. Daca zici ca e special inseamna ca poate sa astepte si nu te vrea doar pentru o seara. Ai grija

| wolder a răspuns (pentru StefanVlad):

NU sunt virgina!

| kolcov a răspuns (pentru wolder):

Imi place ca recunosti, probabil majoritatea fetelor de varsta ta n-ar recunoaste.Iti zic eu poate te ajut cu ceva.
Incearca sa il atragi cat mai mult spre tine in ceea ce priveste partea sexuala si sigur o sa fiti amandoi fericiti. Iubesteti prietenul la fel de mult sau de putin cat te iubeste si el, tine minte asta de la mine :* Succes in relatia ta.

| wolder a răspuns (pentru kolcov):

Sunt sincera si n-am de ce sa nu recunosc. Multumesc de sfat.

| Pysykutzza a răspuns:

Daca nu mai esti virgina nu vad motivul pentru care il ti pe jar daca zici ca il iubesti nu mai astepta. Apropo el stie ca nu mai esti virgina?

| wolder a răspuns (pentru Pysykutzza):

STIE ca nu sunt virgina.

| wolder a răspuns (pentru Pysykutzza):

Nu vreau sa creada ca sunt o fata la care poti ajunge usor pentru ca nu este adevarat. Multi au incercat si putini au reusit. Depinde de tip, daca eu chiar tin la el, atunci fac.