| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de 4 zile pe stop(la mine tine de obicei tine cate 6 zile)si ma dor sanii foarte tare. ultima oara m-au durut...din ce motive m-ar putea durea(am 15 ani )?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pai tocmai asta este motivul ca esti la stop cum zici.Asa se intimpla in perioada asta te dor sinii, pentru ca au loc ceva transformarii sau ce or mai fii in corpul tau.Sinii au legatura cu restul aparatului reproducator si e normal sa te doara. Iara in perioada nu satu care te doare altundeva, te doar ovarele etc.Asta e esti femeie si sint si avantaje dar si dezavantaje.Cind sinii iti cresc nu te dor stai linistita.Asta este cauza mai toate femeile simt asa durere la sini in aceasta perioada. Iubita mea e jale cine este la menstruatie o doare rau de tot si i se fac sinii tari ca piatra.Deci obisnuestete cu ideea ca nu ai ce face.Insa nu mereu o sa te doara asa de tare.Citeodata mai tare, alteori mai putin. Iara stopul ata se numeste menstruatie.Invata sa vorbesti altdfel decit folosind cuvintele astea stop sau mai stiu eu ce alte cuvinte ca nu suna deloc bine.

| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Cam asa patesc si eu probabil e de la faptul ca esti big grin si mai e si ca iti cres sanii dar daca tot continua durerea du-te la medic poate fi si altceva si nu ai dungi mov asa subtiri?

| RzVq a răspuns:

Nu prea stiu poate se maresc laughing) asta ar fi cam singura explicatie care imi trece prin minte big grin adica pe la varsta asta incep sa se dezvolte sanii la fete...
Nu te baza pe raspunsul meu poate fi complet eronat. big grin
Bafta!