| nimicaici a întrebat:

Sunt distrusa distrusaaaa imi vine sa morr! fostul meu prieten... e cu alta fata din acest moment si imi vine sa mor! ce sa fac?[e baiatu din intr. anterioare ]

12 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai nu sta degeabaa! Treci la atac, fa ceva! In viata pierzi si castigi, dar pana la urma destinul ti-l faci cu mana ta! Nu renunta, lupta pentru ceea ce iti doresti! Iti spun ceva care mi-a ridicat morarul : In dragoste si in razboi totul e permis! Deci nu sta, ca il pierzi definitiv. Fa ceva, cumva si vorbeste cu fata aia, spune-i sa se desparta de el! As vrea sa iti spun ca ceilalti, sa il uiti dar stiu ca nu poti! Macar incearca si fa ce ti-am spus eu! Bafta multa si lupta!

| Raluucaa1229 a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Sincer eu nu cred ca se merita sa lupte.de ce? deodata ce s-a cuplat cu alta fata.pentru ce ar mai lupta? iubirea trebuie sa fie reciproca.nu din mila ca sufera sau din alte chestii. daca el a dat-o deoparte de ce sa se umileasca? va suferi acum.dar dupa aia ii va fi usor.si cine stie poate atunci isi va da seama el ca o vrea.si atunci va fi clipa cand.va fi mai fericita decat daca erau impreuna.tot timpul roata se intoarce.Nu crezi?

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru Raluucaa1229):

Da asa e. dar eu am renuntat la multe pentru simplul fapt ca nu am luptat cat a trebuit! Nu vreau sa faca si altii greselile mele!

| Raluucaa1229 a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Da.lupti pentru lucrurile care chiar merita.crezi ca merita sa lupti pentru un baiat care nu stie sa te pretuiasca? deodata ce te-a dat la o parte si e cu altcineva merita sa lupti?

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru Raluucaa1229):

Asa e si imi place cum gandesti!

| IrimieRaluca a răspuns:

Ceva constructiv pentru tine. Nu rezolvi niminc nici daca plangi, nici daca te enervezi.

| Raluucaa1229 a răspuns:

Pai ce poti face?! sa mergi mai departe, eventual cu un alt tip, nu trebuie sa te agravezi.o sa iti dai seama cu timpul.nu acum dar peste un an o sa realizezi ca nu mai are nimic care sa te atraga.si o sa iti pui intrebarea"Ce naiba m`a atras la el?" tu incearca sa te prefaci ca nu iti pasa.iar dupa aia o sa fie prea usor. fara melodii gen"te-am pierdut,nu mai suntem impreuna, cat de bine era impreuna etc" nu te va ajuta la nimic.tu esti singura care decizi.ori stai si suferi in timp ce el se simte bine.f** se distreaza.ori esti vesela.si treci peste. uite citatul asta te va ajuta,cel putin pentru mine e sfant!" si-am invatat sa nu`mi mai pese. in fond. trecutul ramane trecut, de unde`am plecat nu ma mai intorc, unde`am scuipat numai pup." Bafta!

| helenqw3 a răspuns:

Fii tare si arata-i indiferenta si napasare chiar daca nu asta simti.Nu ii da satisfactie.
Asta este viata merge inainte cu si fara el.Fii tare si incearca sa treci peste, poate iti gasesti si tu pe altcineva.Nu e un capat de lume!

| CraciunMarius2012 a răspuns:

Pai sincer n-am mexperimentat dar am vazut multe filme si cred ca daca vrei sa uiti de el trebuie sa faci cativa pasi :1.Sa Faci rost de bani 2.sa cumperi multi litri de bautura 3.sa ii bei pe toti 4.ai uitat tongue astept funda

| d33yuka a răspuns:

Buna. Si eu am avut un prieten. Am fost cam 4 ani impreuna si dupa un timp am inceput sa ne certam din cauza ca el ma acuza de infidelitate deorece incepusem sa vorbesc mai mult cu un baiat din alta clasa. Am incercat sa ii explic ca nu e nimic intre mine si acel baiat dar nu m-a ascultat si am hotarat sa luam o pauza. Acum il vad ca e cu o alta fata, care este sau ma rog a fost prietena mea cea mai buna si el face asta doar ca sa ma faca geloasa pentru ca fata arata de parca e un simplu schelet. E clasa a10a si nu are deloc nici fund si nici piept. Dar se pare ca a reusit sa ma faca geloasa. toata lumea crede ca eu sunt geloasa dar incerc sa ascund asta spunandu-le ca nu e adevarat. Majoritatea ma cred asa ca am reusit sa fac fata. Acum il tratez cu indiferenta si chiar am inceput sa mai ies si cu alti baieti. Si asta nu pentru a-l face gelos ci pentru ca am decis sa imi traiesc viata in continuare. Nu trebuie sa stau legata de el toata viata. Sfatul meu: trateaza-l cu indiferenta si treci mai departe. Traieste-ti viata. Esti tanara. Si incearca sa mai iesi ca sa il uiti. Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l si fa-ti alta relatie ca sa-l poti uita mai usor.

| PurpleLady a răspuns:

Eu m-am despartit de prietenul meu de vreo 2 3 saptamani, dar iti spun sincer nu as suporta nici eu sa-l vad cu alta fata chiar daca nu mai vreau sa ne impacam. Stiu cum te simti e o senzatie super nasoala si cel mai bine e sa pari indiferenta in fata lui sa nu ii arati ca te doare. Daca umbla cu alta poate ar fi bine sa il uiti si sa incerci sa iti gasesti si tu altul sa vezi ce parere o sa aiba el atunci.::*