| allemyl a întrebat:

Sunt două variante :a)îi scriu eu prima, cu riscul de a părea "disperată",mult zis, dar asta mi-a venit b)Aştept să îmi scrie el primul, cu riscul de a nu-mi scrie deloc...sau de a-l face pe el să vină la mine. Care din ele?

12 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

A). poate nu intercepteaza semnalele tale feminine :-)

| allemyl explică (pentru Miauti):

Mă gândeam eu, dar totuşi... ca fată e cam. nasol să te bagi tu mereu în seamă laughing

| neutrino a răspuns:

Raspuns corect, b!

| sofisis a răspuns:

Nu cred ca pari o disperata daca ii scrii un "buna, ce faci?". Sincer.Sau daca ii ceri parerea sau ajutorul cu ceva... orice la care el se pricepe si tu ai nevoie.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Sau daca e carpa o sa ramai cu ochi in soare

| Danysan a răspuns:

Habar nu aveti voi fetele cata ambitiebau baietii.Eu te sfatuiesc sa faci tu prima pasul dar mai finut ca e mai Dragit!

| Hakuouki a răspuns:

Varianta a, unii baieti asteapta sa vada daca voua va pasa incat sa ii mai si cautati, daca mergi pe b, s-ar putea sa astepti degeaba.

| Blamely a răspuns:

Alege prima variantă.

| BornToBeLoved a răspuns:

Varianta a draga! Fii atenta! Baietii sunt mai timizi( daca e unu care gandeste), o sa ii fie frica sa nu dea
Gres, crede-ma! Da i pentru inceput un mesaj decenthappy o sa ii placa, chiar daca nu ii place de tine, o sa il
Faci un pic ferfelita...
Asa e masculu astahappy

| Hace a răspuns:

Varianta B.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Varianta B. Dacă te place o să-ți scrie...

| pupsik2000 a răspuns:

Mai potrivita varianta este prima happy
nu e nimic iesit din comun daca vei incepe prima o convorbire happy
poate si el te place, doar ca asteapta primul pas de la tine happy
sper ca te-am ajutat cu ceva happy