| Misiss a întrebat:

Salut, am o istorioara si as vrea sa ma ajutati, dau fundita.Cind eram mica fratele meu avea un prieten, mie imi placea mult de el, dar imi ascundeam sentimentele foarte bine, el e prima dragoste a mea.Peste un an doi el a plecat peste hotare si eu mi-am spus ca daca il voi gasi cindva ii voi spune tot ce simt. Iata ca peste patru ani l-am gasit pe net si i-am spus totul, el mi-am marturisit ca tot ma placea mult dar nu avea curajul sa recunoasca si ca cind a plecat peste hotare a regretat mult ca nu mi-a spus-o. Uite ca vreo luna erau numai declaratii de dragoste reciproce.Insa eu i-am spus mai apoi ca departarea e mare si nu se stie cind va veni in tara sa ne vedem si astfel dragostea a luat sfirsit.Eu am inceput sa ma intilnesc cu altcineva si el la fel, dar cu 2 sile in urma el a venit in tara, m-a sunat pe mine prima sa ne vedem, eu eram cu o prietena, el ma imbratisa si nu-mi dadeadrumul apoi si-a sunat prieteni sa se mai vada si cu ei, eu i-am spus ca ma duc sa ma plimb cu prietena si ca nu stau cu ei, el mi-a spus ca cind voi trece pe linga barul unde ei stateau sa-i dau un bip, dar eu am trecut si nu l-am sunat ca nu aveam bani pe cont.Am ajuns acasa si i-am scris sms de pe net ca sunt acasa si daca ceva sa ma sune. A doua zi nu m-a sunat deloc si nici in aceasta seara, aceasta este a 3 zi.Eu insusi mie mi-am spus ca suntem doar prieteni si singura nu as vrea sa fim ceva mai mult, dar de cind a venit ma gindesc numai la el, adorm la 2-3 dimineata tot cu gindul la el, dar mi-am spus ca nu-i scriu eu prima. El e prima dragoste a mea, de cind plecase eu m-am indragostit doar intr-un baiat si restul in nimeni nu ma pot indragosti. Ce sa fac la moment? Sa astept el sa ma sune sau sa-mi scrie si eu sa nu-i scriu deloc, sa ascund ceea ce simt? Va rog am nevoie de ajutooor!

Răspuns Câştigător
| wish221 a răspuns:

Daca ai avut curajul sa ii spui tot ce ai simtit, cred ca trebuie sa ai curajul sa ii spui si ce e acum in mintea ta:inca il iubesti. Spune-i ca daca nu e de-acord macar aceasta istorioara sa ramana intre voi doi, si sa ramaneti amici, e pacat sa stricti o prietenie de cativa ani in cateva secunde. Daca ii spui asta, nu cred ca ai nimic de pierdut. Sper ca te-am ajutat!:*

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Suna-l, poate el asteapta sa il suni!

| Miruna_7873 a răspuns:

Poate a avut niste probleme si nu ti-a putut raspunde etc.Asta nu inseamna ca nu-i mai pasa de tine sau si-a batut joc. Vorbeste deschis cu el, vezi daca el mai simte ceva pentru tine. Daca iti da mesaj/te suna nu ezita sa ii raspunzi pentru ca asa si-ar pierde interesul fata de tine vazand ca tu nu-l bagi in seama.(In cazul in care se va intampla asta)
Bafta;*.

| f a răspuns:

Daca te iubeste atat de mult cum v'ati declarat va trece usor de faptul ca nu i'ai dat bip. Sfatul meu :pune'ti bani pe cont si suna'l!

| Meryem027 a răspuns:

Oh, ce poveste complicata. Suna-l, nu mai astepta...Merita sa incerci, incercarea moarte n-are! Si daca tii cu adevarat la el, de ce sa mai stai? Daca si el tine la tine, e perfect. Apropo, timpul le rezolva pe toate.:*

| dianaBanana a răspuns:

POATE s-a gandit ca u nul mai plaki si de aia nu a mai at nikiunsemn de viata, ai fake bine sal suni sa-i zici u ce simti, inainte ca el sa fie prea ranit, si. vborba aia, baiatu e baiat, o baga o scoate, se sdcutura si pleaca, mai bine il suni sa lamuriti, sa discutati doar voi 2, poate dupa va fi prea tarziu!

| Dya_7268 a răspuns:

Buna! Ce mai stau? Suna-l! Cine stie cand te va suna el daca te va suna...Mare lucru este sa apesi o tasta la telefon? Primesc funtza?