| PapadiedeMunte a întrebat:

Sunt fata, am 23 de ani si nu am fost implicata niciodata intr-o relatie serioasa. Mi-a placut de un prieten foarte bun vreo doi ani de zile, de care am ramas profund dezamagita (nu am fost niciodata impreuna si m-a facut sa sufar mult, in ciuda faptului ca stia ca-mi place de el; acum are prietena) iar mie mi-e greu sa ma atasez de altcineva. De fiecare data cand ies cu un baiat nu reusesc sa trec de faza discutiior banale, mi-e foarte greu sa ma apropii de el. Niciunul nu ma multumeste, ii tot compar cu amicul meu, desi nu mai simt pentru el nimic. Nu pot spune ca sunt o persoana timida, am multi prieteni, si baieti si fete. Pot spune chiar ca-mi plac anturajele in care predomina baietii, mai ales cand ma trateaza ca de la egal la egal, nu ca pe o banala pitzi. Imi doresc foarte mult sa am un iubit serios si n-am nicio idee ce sa fac in aceasta privinta. Are careva vreun sfat si pentru mine?

Răspuns Câştigător
| GoddessMaui a răspuns:

Presupun ca amicul tau se ridica la standardele tale care sunt inalte si au ramas batute in cuie si nimeni nu s-a mai ridicat la ele.
Daca esti disperata de viata, iti cobori standardele sau, daca ai demnitate in tine si vrei sa fii fericita, cauti un baiat mai bun decat amicul tau.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Toate la timpul lor, oricum ce-i al tau e pus deoparte

| DNSK a răspuns:

Ca sa treci in faza urmatoare, trebuie sa-ti faci un pic de curat in suflet! nu ai sa rezolvi nimic daca e amicul tau acolo! inchide-l undeva unde sa stii numa u de el, si porneste la drum! dupa ce ai scapat de el, ai sa vezi si soarele pe cer cand ploua si e urat! crede-ma! bafta si spor la treaba

| Dianaa14 a răspuns:

Mda stiu cum e... Compar toti baietii cu un baiat, care pur si simplu nu merita. Numai ca eu inca ma simt ceva pentru el. Pana la urma, vei trece peste asta... Daca inca nu ai uitat, inseamna ca dezamagirea pe care ti-a provocat-o a fost foarte mare si chiar te-a marcat. Pana la urma, o sa treaca. Nu spun ca va trece de tot. Dar, in mare parte, vei uita! Trebuie decat sa astepti.

| RAY a răspuns:

Nu te arunca in bratele la oricine, vobeste cu un baiat care vezi ca e serios o vreme si vezi daca isi place de el, rabdare ca vei avea ce isi doresti

| neutrino a răspuns:

Iubitul va veni dar nu vine asa la comanda. Totusi, vorbeste cu Mosul.

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanRms a răspuns:

Stai linistita o sa-ti vina randu, trimite-i o scrisoare lu mosu poate ti-l aduce pe fat-frumos!

| Nemesis2012 a răspuns:

big grin Solutia e AICI! Ia-ma pe minehee hee

| CryChristiAN a răspuns (pentru Nemesis2012):

Trebuia sa radem?

| dragut1992liviu a răspuns:

Trebuie sa ai rabdarea si o sa gasesti barbatul potrivit.Nu trebuie sa fi dezamagita pentru ca totul se schimba si nimic nu este etern, poate doar Dumnezeu.

| georgeu a răspuns:

Salut! Cred ca problema ta este aceea ca tu esti foarte buna prietena cu baietii, iar ei te iau ca atare, un amic- amica, si nu se gandesc la tine ca la o fata ci ca la un tovaras (prieten bun). Incearca sa fii mai feminina si sa faci in asa fel incat, o perioada, macar, sa stai mai mult in preajma fetelor. Consecinta va fi aceea ca daca vreun baiat va vrea sa te vada si va observa ca nu mai poate face asta cum era de obicei, adica sa va intalniti tot grupul, va incerca sa te faca sa te intalnesti cu el.Si poate in acest fel o sa puteti sa vorbiti mai multe lucruri personale si astfel poate cine stie, vei gasi pe cineva. Succes!