| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte, chiar prea ORGOLIOASA. Cu toata lumea, mai ales in dragoste. Tin asa mult la un baiat, dar nu-i pot spune ce simt desi el mi-a zis de atatea ori. As vrea acum sa-i zic tot ce am pe suflet, dar ma opreste acest orgoliu dar si teama de a nu profita el de toata iubirea mea, fiind mai golanas el si acum noi certati. Un sfat? PlS

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Poate ca inca nu il iubesti indeajuns daca ai aceste retineri nu? El inca nu te-a facut sa-i impartasesti tot ce ai in tine! Sa iubesti e un sentiment unic, placut...dar trebuie sa simti asta atunci cand esti in preajma lui cum te simti? Inseamna ca inca mai are multe de dovedit acest baiat ca sa te merite, sa te faca sa te pierzi in bratele lui si sa-i zici acele cuvinte magice! A nu impartasi dragostea nu e un orgoliu, atunci cand esti indragostit orgoliul dispare complet! Doar tu iti poti raspunde daca se merita sa ii destainui ca tii la el sau nu!

| xSweetAnGeLx a răspuns:

Pai dc esti asa orgolioasa?
ce te face sa castigi acest orgoliu?
sincer. daca ceva nu te ajuta, sau pe moment crezi ca nu te ajuta as spune sa il lasi deoparte... plus ca la varsta asta orgoliul de fapt e luat drept `fite` deci grija, pentru ca daca lumea o sa creada ca esti fitoasa o sa se inderapteze de tine persoanele cele mai de treaba... si o sa ii ai pe cei `orgoliosi`
deci grija de faci. happy
cat despre baiat. la varsta asta noi nu stim ce e iubirea adevarata. azi ne place de unul, maine la brat cu altul.
tu sti ce faci, bft :*

| AndreyG a răspuns:

Iti pot pune o intrebare te rog? Esti nascuta in iunie, sau aproape? Esti zodia gemeni?

| AndreyG a răspuns:

Ah imi pare rau.Scuza-ma ca nu ti-am dat raspunsul pe care il asteptai mai sus.Mi s-a parut ca esti o colega numita Ana Maria si ca esti indragostita de un alt coleg al meu.si stiam ca ea e zodia Gemeni.Este acelasi caz, el i-a spus de multe ori cat tine la ea dar ea l-a respins.Foarte trist.

| MonsterEnergy a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ce simti.

| smileeveryday97 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Si eu tin foarte mult la un baiat care mi-a zis ce simte dar eu pur si simplu nu pot sa-i zic, ceva ma impiedica si cand ma hotaram sa-i spun intervenea mereu cevalaughing.Iti dau si tie sfatul pe care mi l-au dat si mie altii:ramai singura cu el si discutati despre ceea ce simtiti.Eu una mai intai l-as intreba ce simte pentru. mine ca apoi sa-i marturisesc si eu.Si spune-i sa nu se simta prost ca nu poti sa-i spui asa de des cum iti zice si el ca tii la el, ca asta e caracterul tau si sa stie ca tu, chiar daca nu spui asta nu inseamna ca nu simti.Si oricum mereu conteaza faptele mai mult decat cuvintele, asa ca DEMONSTREAZA-I CA TII LA EL, e mult mai important decat oricare alt cuvant.

| rodision a răspuns:

Eu pot sa spun ca poti vorbi cu el despre asta tema, dar nu cred ca trebuie sa ai incredere in el, daca spui ca e un tip golan ca sa-ti exprimi toate sentimentele.Dar mai intii ce virsta aveti?