| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte complexată din cauza ca am sânii mici, adica nu ca ii am mic ca nu-i am deloc. Nu știu ce sa fac. Am încercat pe cat posibil sa ascund acest mare defect care ma face să-mi urăsc corpul din ce in ce mai mult. Pe lângă asta, mai e si prietenul meu care habar nu are cum arat eu cu adevărat si din cauza asta ma gândesc ca ar fi bine sa ma despart de el. Ajutați-mă cu ceva, sfaturi/remedii, orice.

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai linistita. Sotiei mele i-au crescut mult in perioada varstei de 20-24 de ani.

| AdelinaC a răspuns:

Nu conteaza cat de mari sunt sanii, mi se pare curios cum de esti cu un baiat si el nu stie cum arati fizic. Ai relatie virtuala sau cum?
Important intr-o relatie este cum te comporti, lasa sanii ca oricum nu iti poti schimba fizicul, ce poti face este doar sa te accepti asa cum esti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sanii cresc odata cu varsta si nu conteaza cat stie prietenul tau ori nu de marimea lor, baietii se indragostesc de persoana respectiva, de caracterul ei, nu de sanii persoanei.
Putini barbati fac obsesie pentru sani, dar actualul tau prieten nu este printtre ei, pentru ca, pana acum te abandona, dar, dupa cum vezi nu-l intereseaza.
Probabil esti foarte micuta de varsta si eu spun sa nu-ti faci probleme cu sanii, toate am trecut prin asta, toate am avut sanii mici sau foarte mici la pubertate, unele au sanii foarte mici si la maturitate, cum sunt actrite renumite, care nu se sfiaza sa apara asa in filme si sa aiba succes enorm, uite aici:

http://www.csid.ro/......o-7700251/

http://www.eva.ro/......35801.html

Nu uita, conteaza frumusetea interioara si apoi cea exterioara. daca esti slabuta, chiar ar trebui sa fii linistita ca ai un prieten, sunt convinsa ca baiatul ala te vrea pentru ceea ce esti si exact asa cum esti!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de greu de crezut ca un baiat sa nu-si dea deloc seama cam cum arata corpul persoanei iubite. Incearca sa-ti imaginezi ca lui nu-i displace aspectul pieptului tau deoarece te asigur ca exista baieti si/sau barbati care apreciaza cu totul alte caracteristici ale iubitei. Caz concret, o verisoara de-a mea este precum scandura lustruita cu rindeaua, si cu toate acestea are o viata de familie foarte armonioasa. In plus la varsta ta de doar 14-15 ani exista toate premizele ca sanii sa ti se dezvolte in urmatorii ani, iar in ultima instanta exista implanturile cu silicon. Multa sanatate!

| Mussette a răspuns:

Sanii nu ineaman totu la o fata. Conteaza si restul fizicului, comportamentul, limbajul verbal si nonverbal. Am vazut o multime de fete care pur si smplu sunt plate si au succes nebun la baieti prin atitudinea lor si restul corpului. Dar ce varsta ai? Poate mai sunt sanse sa iti creasca...Sau ai putea merge la medic sa vezi in cazul in care ti ar da hormoni de crestere daca n sunt sanse sa iti creasca, daca iti doresti asa mult. sad

| seth2016 a răspuns:

Salut,

Stiu ca unele fete se simt prost din cauza asta. Un baiat care tine la tine te va accepta si te va iubi asa cum esti. Daca i-ar fi placut fetele cu sani mari nu ar fi fost acum cu tine. In mod sigur va gasi sfarcurile tale interesante.

Daca prietenul tau inca nu a vazut sanii tai poti sa-l lasi sa puna mana pe ei pe sub haine mai intai. Pe intuneric daca te simti mai bine. Dupa care va puteti scoate amandoi bluzele.

Remediul este sa inveti incet, incet sa te simti bine cu corpul tau si sa-l accepti. Mai tarziu poti opta pentru o operatie estetica ca sa-ti cresti mai mult increderea in tine.

Bafta!

| seli246ღ a răspuns:

Pentru curioși, am 17 ani.

| CoconutBaby a răspuns:

Daca nu te place doar pentru ca nu ai sani inseamna ca nu te iubeste cu adevarat