| Bubble_7593 a întrebat:

Sunt foarte deprimatasad. M-am despartit de prietenul meu si acu ma uraste[ma injura, ma scuipa mai e putin sa ma ia la bataie]. Si acum toti din clasa sunt in potriva mea.Simt ca nu mai am pentru ce sa traiesc.2 prietene de ale mele vor sa fie cu el. Cei din clasa nu ma baga in seama si cand mai ma baga in seama ma imping sau ma injura. Vreo sugestie ca imi vine sa imi iau viata de suparare.Chiar tin la baiatul acela!

14 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca tsi la acel baiat de ce te'ai despartsit de el? da'ne mai multe detalii..."prietenele" tale, care vor sa fie cu el, nu sunt prietenele tale.si daca te scuipa, scuza'ma ca iti zic da' e din vina ta, pentru ca le permitsi.sa fi fost in locul tau ii scuipam si eu oh go on nu ca te'as indemna la asa ceva, daca nu te pricepi sa scuipi, sa injuri sau la bataie, nu'tsi recomand ca s'ar putea sa'i starnesti si mai rau si...

| raisa1993maria a răspuns:

Nu le mai arata ca te enervezi, sau ca suferi, demonstreaza-le ca esti fericita, razi, asculta muzica, ignora-i. asa vor inceta sa te umileasca... multa bafta

| Anakatsu a răspuns:

"ca imi vine sa imi iau viata de suparare" criza adolescentina /rolleyes /facepalm

daca vrei sa discuti cu cineva imi poti lasa id-ul pe privat

depinde dc te-ai certat cu el trebuie sa fii facut ceva e imposibil ca tu sa fii 100% nevinovata daca ei se comporta asa

| lime_3980 a răspuns:

In primul rand daca te injura scuipa si asa nici nu ar mai trebui sa te uiti la el nu zic de salutat pe strada. nu conteaza ce simti important e ce lasi sa vada. daca el te vede vulnerabila se va purta ca un magar pentru ca mai mult nu stie(daca ar fi un omcu un minim de educatie nu s-ar comporta asa)
Acele prietene care vor sa fie cu el de fapt nu-ti sunt prietene si ar trebui sa te indepartezi de ele pentru ca la necaz isi arata toti fata.
Sa te sinucizi mai ales pentru unu care isi si bate joc de tine nu are absolut niciun sens.
Sfat: ia totul de la capat! fa-ti prieteni noi, eventual cauta pe altcineva si cu cei acre se poarta urat nici macar nu vorbi, nici macar nu-i saluta(oricum nu merita).

| SatanaInIzmene a răspuns:

Ai grija data viitoare cand te mai scuipa sa tii ochii inchisi.Doar gura sa-ti ranjeasca.

| CossMii a răspuns:

Buna. daca ai alte prietene sau amici de la alte clase incearca sa le rogi sa te impace cu fetele de la tine si incearca sa ai o discutie cu baiatul acela (doar daca poti), sau incearca sa te impaci cu cateva fete de la tine din clasa si sa o pui pe o fata cu baiatul acela chiar daca tu tii la el dar cu timpul poate se rezolva, si incearca sa te iesi in evidenta. si sa ii arati baiatul acela ca tie nu iti pasa.Succes:*. Fundita?:d

| Elena_4068 a răspuns:

Care e problema lor, asta-i viata [daca nu te poti nuta in alta parte], intreabai ce le pasa lor.

| Elena_4068 a răspuns:

De ce tea-i despartit de el daca tii la el impacate cu el.

| Elena_4068 a răspuns:

Nu te iubeste cu adevarat ii trebuie mai mult timp dar poate ca chiar nu te iubeste.Vezi aduti aminte de toate amintirile petrecute cu el bun dar si rele, fa o balanta.

| beatrice2 a răspuns:

Ommg. da cu cine te.ai combinat?!surprise lasa. l in pace

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Scuza`ma ca intreb, dar de ce v-ati certat asa de rau voi doi de a ajuns sa te injure si sa te scuipe straight face?
Parerea mea e ca nu a tinut la tine cu adevarat, pentru ca oricat de mult m`a ranit fostul, ma doare cand il vad ca sufera, sau ca pateste ceva.
Deci nu ai de ce sa tii la un mitocan ca el, si colegii tai nu iti sunt prieteni adevarati

| treideca44 a răspuns:

Raspunde-i cu aceeasi moneda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asa porci de baieti nu merita nici sa ii saluti...muta`te la alta scoala daca esti desteapta

| Bubbleh a răspuns:

Bwna happy pai... in primul rand : dc v-ati despartit? oricum incearca sa vorbesti cu fostul si sa il faci sa inteleaga totul dar ca intre patru ochi (nu cred ca vrei sa te vada toata clasa). daca toti te ignora fii mai dura cu ei ca nu esti proasta lor.arata`le ca nu iti pasa de ei fii fericita. lasa-i ( daca tot nu te lasa in pace, intreaba`i cu ce ai gresit si rezolva situatia). pup :*:*