| Sara2 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata, la a 16 pilula din blister dupa 13 ore si 40 min de la inghitirea pilulei am vomitat, si dupa 18 ore si 40 min am avut diaree, in acea noapte, inainte sa vomit am avut un contact sexual, ce riscuri sa fiu insarcinata sunt? trebuie sa opresc administrarea pilulelor? mai am 4 din folie, ca intre timp am mai luat una urmatoarea zi la ora la care trebuie sa o iau, contactele le-am oprit, nu mai am contacte pana nu ma asigur cum sta treaba, dar sunt fosrte ingrijorata voma+diaree, sunt riscuri sa fi ramas insarcinata?

3 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Asa e upt, sunt de aceeasi parere, pana la urma toti se lauda ca sunt 100% sigure, gandeste-te la ce ai mancat in ziua respectiva

| UPT a răspuns:

Sunt teste de sarcina in farmacii. Un test de sarcina costa cca 10 lei. Si poti afla cu usurinta ce si cum. Dar slabe sanse. Poate te-ai deranjat la stomac.

| johnyboy a răspuns:

Cred ca ai mancat dupa jos...