| anonim_4396 a întrebat:

Sunt gravida in 5 luni și nu pot tine copilul. Aș vrea sa îl dau spre adopție de când apare pe lume, ajutor va rog. Unde ma pot duce?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Draga mea aici nu vei gasi din pacate raspunsul la intrebarea ce te macina. Trebuie sa gasesti o familie de oameni cumsecade si doritoare sa adopte un copil, lucru cam dificil e adevarat. Te poti interesa din timp prin cunostinte, prieteni daca exista astfel de persoane care isi doresc sa devina parinti si nu pot pe cale naturala in orasul tau sau in zonele limitrofe. La noi din pacate procedeul de adoptie al unui copil dureaza exasperant de mult rabdarea cuplurilor fiind pusa la grea incercare. Asadar unii ar da orice ca sa aiba copilul in brate mai repede si sa sara peste pasii inceti in intocmirea actelor si a investigatiilor necesare adoptiei standard. Dar nu e usor sa dai de asemenea persoane cred ca esti constienta dar nu ti pierde speranta totusi. Tu incearca prin toate mijloacele sa i gasesti parinti responsabili si iubitori copilasului din pantecele tau daca tu nu poti sa i oferi nimic la momentul acesta. Dumnezeu are grija de toate ai sa vezi. Numai bine iti doresc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu medicul de familie, sau ginecologul tau, si te vor ajuta ei sa intrii in sistem si sa-l plasezi intr-o casa de copii, pana se rezolva cu adoptia.

| Freya1 a răspuns:

Nu poti decat dupa sa ii gasesti o familie adoptiva sau sa il dai la centru.
Dar nu stiu de ce faci copii daca nu poti sa ii ti.Sa faci sex nu ti-a fost greu? Ai putut?

| alina2k18 a răspuns:

Daca tot nu il poti tine si nu ai posibilitate... nu trebuia sa bagi lupa in tine fara prezervativ!
Naste-l si da-l in plasament si dupa semneaza cat mai repede actele pentru a putea fi adoptabil si asa va creste si el intr-o familie.

| anamaria82726 a răspuns:

Doamne frate protejati-va

| Stonehard a răspuns:

Cum pot sa iau legatura cu tine? Noi suntem o familie, si ne mai dorim un copil. Chiar si infiat. Lasa-mi o adresa de email.

| anonim_4396 explică (pentru Stonehard):

Florigc12@gmail.com