| Laura_2393 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de aproximativ un an jumatate. Majoritate fetelor din jurul meu care au probleme in relatie se plang ca iubitul nu vrea decat sex la mine este total diferit. E cea mai minunata persoana pe care am cunoscuto pentru ca este mereu acolo cand am nevoie de el, intodeauna imi face surprize, imi da sfaturi. O sa ma intrebati de ce mai scriu atunci, sau daca nu cumva scriu ca sa ma laud. Problema e ca ne sarutam extrem de rar de alceva nici nu mai spun si in plus m-a testat de multe ori sa vada daca ii sunt fidela chiar a pus o fata sa se dea drept iubita lui sa vada daca eu ii spun ca am vreun amant, cred... Chiar daca ne tinem de mana pe strada si aparent parem un cuplu el mi-a cunoscut parinti iar eu nu i-am cunoscut nici macar fratele. Cand am vorbit cu el mi-a spus ca vrea ceva serios dar ca are foarte multe(recunosc ca nu are o viata foarte usoara) pe cap si ca de ce as crede eu ca nu tine la mine pentru ca nu e deloc asa. Tin sa mentionez ca eu am 20 de ani si el 25 pentru ca de multe ori la asfel de probleme se cere varsta pentru un sfat mai bun si chiar daca pare copilaros nu as vrea decat sa am siguranta ca tine la mine sau sa stiu sa ma retrag din viata lui. Cred ca imi este teama sa cred in iubirea lui pentru ca inainte de a ma cunoaste pe mine a fost cu o fata cu care trebuia sa se insoare si la inselat si imi ieste teama ca ca nu a uitat-o sau ca nu va mai putea iubi vreodata la fel de mult.Astept sfaturile voastre si va multumesc antcipat

Răspuns Câştigător
| andalu a răspuns:

Daca nici la inceput nu va sarutati mai des inseamna ca asa este firea lui. daca l-a inceput era altefel poate nu se mai simte la fel de atras de tine. oricum la varsta pe care o aveti este f ciudat ca nu se pune pb de sex (cel putin eu asta am inteles din ce ai scris tu), pentru ca fata de noi, toti baietii au nevoia asta asa cum avem nevoie de mancare, apa etc, asa ei au nevoie de sex.si sa stea atata timp cu tine fara sa faceti nimic este ciudat.Cred insa ca tine mult la tine pentru ca daca nu ar fi asa nu ar mai sta cu tine si nu s-ar mai purta atat de frumos. Cel mai bine este sa vb cu el si sa il intrebi ce se intampla.ca ai impresia ca nu este atras de tine si o relatie ok se bazeaza pe incredere reciproca, compatibilitate si atractie fizica.
In legatura cu fosta realtie, este posibil sa mai fi simtit ceva pentru acea fata insa asta la inceput. dupa atatat timp intervine uitarea.mai ales ca mai e si orgoliul, faptul ca l-a inselat il determina sa nu se gandeasca deloc la ea.Deci nu cred ca mai simte ceva pentru ea, insa stii cum e cand te-ai ars cu ciorba sufli si in iaurt.probabil de asta te si testeaza. daca face asta e clar ca tine la tine, altfel de ce s-ar mai obosi?
Eu zic sa fii multumita ca pare un tip ok insa totusi, asa cum am mai spus, e bine sa ai o dicutie cu el in legatura cu atractia.
Pupiki si multa fericire alaturi de iubitul tau!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca tu nu ai incredere nici in el, dar nici in tine, in puterea ta de seductie.Adica din moment ce e cu tine de atata timp ma indoiesc ca nu te-ar iubi, de ce ar sta cu tine fara sa simta ceva pentru. tine? Nu are nicio obligatie fata de tine si in plus sunt atatea fete in lumea asta...gandeste-te mai bine.
Desi a iubit inainte, nu conteaza, ea e trecut, iar tu esti in viata lui acum, in prezent.
Nu trebuie sa te indoiesti de el, ci sa te bucuri de momentele frumoase petrecute impreuna, altfel nu te vei putea bucura de relatie, daca tu te tot gandesti la fosta daca nu cumva mai simte ceva pentru. ea.
Fiecare are un trecut, amintirile nu le poti uita si nici schimba, insa ma gandesc ca si tu ai mai fost si cu alti baieti nu doar cu el.Si daca cumva e primul, nu conteaza, trebuie sa te gandesti ca in viata nu ai garantia ca ramai cu o persoana, asa ca traieste-ti viata si lasa gandurile si ideile acestea ca nu are rost, esti tanara.
Daca te-a testat sa vada daca ii esti fidela, poate pentru.ca tine mult la tine, sau poate cum a patit sa fie inselat, poate ii e teama.
Ai zis ca va sarutati rar si nici altceva... poate ca nu e genul de persoana pupacios si romantic sau poate asteapta sa faci tu primul pas, sau are mai multe probleme pe cap si de aceea e asa.
Crede in el, in tine, in voi.Si...odata ce sunteti un cuplu, discuta cu el despre tot ce te framanta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu mi se pare ca ai o iubire de vis, ci una chiar ferita!

De ce ferita? Pentru ca el nu are incredere in tine, te testeaza, nu te prezinta familiei desi intr-un an jumate ar fi avut timp berechet...nu ma refer la cine stie ce intalnire cu parintii, ci macar sa li te prezinte ca iubita 2 minute.straight face

Faza cu sarutatul mi se pare cam dubioasa.big grin Inseamna ca nici dragoste n-ati facut?! Nu iti arata dorinta de a te avea?!

Eu zic sa vorbiti mai mult, nu te multumi cu aparente!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă tu spui că eşti împreună cu el de un an şi ceva ar trebui să îl cunoşti cât de cât şi să-ţi dai seama dacă mai ţine sau nu la prietena lui, fosta prietenă. Dacă sunteţi împreună de ceva timp înseamnă că puteţi purta o discuţie deschisă despre orice. De ce nu îi spui că te deranjează faptul că vă sărutaţi rar. Un an şi jumătate nu îţi spune ceva? Felul încare îţi vorbeşte, modul în care se exprimă ar trebui să-ţi ofere răspunsul la ceea ce spui tu că vrei să ştii sau nu. Întreabă-l direct fi sinceră. Ai putea să te retragi aşa uşor din viaţa lui? Am o întrebarea sentimentele tale pentru el care sunt? Baftă!

| Laura_2393 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, cu toti ati fi meritat cate o fundita>:d

| alexutza697595 a răspuns:

Buna! Eu zic ca iubirea se bazeaza pe incredere reciproca. Ai incredere in el. Poate chiar te iubeste. Nu asculta de prietenele tale care sigur sunt invidioase.
Deci...trebuie sa crezi in iubirea care el ti-o ofera pentru ca relatia sa mearga, deoarece nu mai aveti 15 ani si trebuie sa ganditi altfel.Succes!

| dana_7218 a răspuns:

Cam acelasi lucru traiesc si eu cu prietenul meu, dar in schimb el ma minte mai tot timpul, am o sursa care il da de gol, plus ca si maica-sa il acopera in anumite lucruri. de exemplu intr-o seara a zis ca se duce acasa sa se culce ca este f obosit, si el s-a dus cu prietenii, l-am sunat, in loc sa-mi respinga apelul, mi-a raspuns la telefon fara sa-si dea seama si am stat in telefon si am ascultat ce vorbea. maica-sa a spus ca a fost acasa si a dormit, si nu a auzit telefonul, iar el nu a vrit sa recunoasca sub nici o forma, de abia acum vreo luna a recunoscut (asta s-a intamplat inainte de craciun), cand ne-am certat mai rau. daca tu nu-i cunosti nici macar fratele, ce incredere sa ai in el, poate cine stie cu ce minte, iar dragoste si sex cu cine mai face daca cu tine nu?