| Aww123 a întrebat:

Sunt împreună cu un băiat de un an și ceva și nu știu cum să-i spun că nu mai vreau sa facem sex neprotejat din frica sa nu rămân însărcinată

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi spui direct, nu pe ocolite. Trebuie să-i spui unui om când nu-ți convine ceva. Dacă nu-i spui va crede că e ok ce face și că nu te deranjează. Trebuie să impui anumite limite.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Faceti Petting, daca te respecta, daca nu vrea inseamna ca vrea doar sa fie primul

| Ofiintă a răspuns:

Este "bine" atunci.
Vrei să-i spunem noi?

| darrio2007 a răspuns:

Ii spui, pur si simplu. Daca ramai insarcinata, il va durea in dos si va da bir cu fugitii. Fii tare.

| ania a răspuns:

Te incurajez sa nu mai faci sex deloc cu nimeni inainte de casatori, pacatul curviei aduce nefericire si stres, daca va iubiti casatori- ti va si atunci un copil neprogramat, ca fiul meu de 3 ani, nu e o asa de mare catastrofa, te obisnuiesti cu ideea si la final eroarea se transforma in bucurie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ii spui direct si clar, fiindca asa este normal.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie să îi spui direct.In fond si daca iti iei tu măsuri de precauție sa te infunzi toata viata cu pastile pentru plăcerile lui nu cred ca e ok.
Dar daca cumva nu se poate altfel si relația voastră chiar e una serioasă și de durată poti sa iti pui sterilet.

| Eireann a răspuns:

Dupa un an si ceva inca nu poti comunica cu el suficient incat sa ii spui ceva ce in mod normal as stabileste la inceputul relatiei.

| Teo29 a răspuns:

Nu mai faci sex cu el decat cu prezervativ. In rest... daca de un an nu l-ai putut convinge, nu stiu cat vei reusi pe viitor doar din cuvinte.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să îi spui pur și simplu. Și dacă nu vrea cu prezervativ să se ducă la alta.