| AlinIonutPavel a întrebat:

Sunt în depresie, nu știu ce sa fac. In clasele mici aveam o colega care-i făceam eventual cadouri și odată a refuzat și de atunci nu am mai simțit nimic. Eram foarte bine dar după i-am zis de ce nu a acceptat și după am fost la ea și i l-am dat și mi-am luat inima dinți și i-am spus ca o iubesc și ea a zis ca nu și de atunci parca viata s-a închis pe dinafara. Nu mai dorm, ma doare sufletul de când mi-a zis acel nu, va rog ajutați-mă, vreau sa îmi retrăiesc viata. Decât sa fiu un om trist, mai bine o inima de robot. Va rog, ajutor, ma doare sufletul, simt ca nu mai pot rezista, vreau sa scap.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Mai sunt si alte fete pe lumea asta. Incearca sa o uiti pe cea care te-a refuzat. Faci asta gasindu-ti preocupari care iti fac placere si care te impiedica sa te gandesti tot timpul la ea. Iesi cu colegii si cu prietenii si ai sa cunosti alta fata.

| Demetrov a răspuns:

Pentru fiecare persoana exista cate o stea norocoasa.

| ArisTOTelx a răspuns:

Suntem 7 miliarde pe lumea asta, cred ca esti un copil, conteaza si asta pentru ca ai tot viitorul in fata frate, cand o sa fi la liceu o sa fie destule fete incat ele o sa se bage in seama cu tine, ai viitorul in fata si o sa fie si fete care o sa te placa cu adevarat, nu trebuie sa faci asa ceva sa suferi dupa cineva care te vrea, adica hai sa zicem ca atunci te-a acceptat sau cand i-ai zis ca o iubesti si zicea si ea atunci ca " te iubeste " dar ea nu simte nimic pentru tine si nu te iubeste, avea-ti o relatie degeaba pentru ca iubirea era doar din partea ta nu si din partea ei, asa ca iti pierzi vremea, nu forta nimic ce nu se poate.