| SunshineSunrise a întrebat:

Sunt iubitul Mariei (fata de pe contul acesta de TPU unde mai intra din când în când sa va ceara ajutorul)
Acum am intrat eu pe contul ei dorind ajutor (iar după ce primesc ajutorul ofer funda și șterg întrebarea sa nu vada ca par penibil)
Va rog sa nu râdeți de mine, sincer ma doare și ma doare pentru prima oara în viata mea! De ce? Sa va spun cum eram:
Eram genul ala de băiat care umbla noaptea cu prietenii pe străzi sau în club și făceam caterinca etc.
S-a întâmplat printr-o colega sa o cunosc pe fata asta Maria cu care sunt cam de 1 an împreună și relația asta e ca un Rai pentru mine. Mi-e rușine sa recunosc ca m-am îndrăgostit și toată lumea vede lucrul asta și îmi spun "ce faci frate te-ai înmuiat nu mai esti ca înainte saracutul" și am impresia ca își bat joc de mine.
Da, e prima oara când mi se întâmplă lucrul asta sa ma indragostesc chiar dacă e cam rușinos sa recunoască un băiat asta.
De la un timp am avut o perioada proasta și ea a încercat sa ma ajute cat a putut, dându-si sufletul din era și mi-a dăruit de ziua mea niște cadouri drăguțe.
Eh, sunt prost! am tratat-o urat rău, sa va povestesc.
Încerca să mă ajute cu toată inima și chiar avea grija de starea mea, iar eu ce credeți ca ii ziceam? "Nu vreau sa te mai vad niciodată, ești enervanta cu dragostea asta excesiva, mai bine ne despărțim" și o făceam grav sa sufere și plângea și chiar dacă ziceam chestiile alea tot o iubeam, jur! Le ziceam la nervii mei.
Și m-am comportat 4 luni asa cu ea și după am observat ca tot încercat sa îmi fie alături dar se răcise, se racise cam mult și am simțit ca ma doare inima.
Am zis în mintea mea: "Frate ești prost? Ce faci? Te-ai îndrăgostit pentru prima oara și acum ce faci asa cretin esti?
Ok, a intrat într-o stare de anxietate și nu știu ce sa ii fac? Cum sa o ajut? Chiar trebuia sa o bag în chestia asta când aveam relația perfecta? O iubesc! Încerc cu vorba buna, i-am făcut și eu un cadou dar tot nu mai e ca înainte, iar odată mi-a zis ca plângea și a zis ca ii e frica sa ma mai iubească și mai bine ne despărțim. Am bufnit în plâns straight face și îmi era rușine de mine în același timp pentru ca era sa distrug o relatie care chiar e serioasa și chiar exista iubire în ea și îmi mai e rușine ca de la ce eram înainte cu anturaje și vicii m-am lăsat doar zicandu-mi ea "stop, nu îți face bine" în sensul ca îmi e rușine ca am devenit asa cuminte, moale și rad prietenii de mine, dar nu pot sa mai fiu ca înainte nici dacă vreau. crying Ok, ne-am împăcat ne vedem mereu și ne iubim enorm doar ca ea tot are momente în care îmi spune "îmi e frica de tine".
Ce am făcut? Ce pot sa fac? E prima fata pe care chiar iubesc? sun penibil rău! Ce fac sa revină totul cum era înainte? crying
dau funda, răspundeți-mi va rog urgent! am nevoie de ajutor pana nu vede, dar dacă ar vedea si-ar da seama ca o iubesc sad

Răspuns Câştigător
| IoanaRoman09 a răspuns:

In primul rand A TE INDRAGOSTII e cel mai frumos lucru care ti se poate intampla vreodata.Orgoliul masculin te face sa spui ca e o "rusine" dar de fapt inima ta spune contrariul.
Sincer chiar nu inteleg atitudinea pe care ai avut-o fata de aceasta Maria.Ce rost avea? Pentru anturaj? Da-l naibii! De ce iti pasa atat de tare daca iti spun ca te-ai 'inmuiat'? Ce e rau in a fi indragostit si in a iubi cu adevarat? Du-te la ea, ia-o in brate si cere-ti scuze.Arata-i cat de mult o iubesti pentru ca, repet, NU E NICIO RUSINE IN A IUBI. Daca acesti "prieteni" te iau la misto inseamna ca nu tin deloc la tine, si ca ii doare fix undeva de tine, iar tu te strofoci gandindu-te la ce cred ei despre tine.
Vorbeste sincer cu Maria si spune-i tot ce simti.
Dragostea e un sentiment superb.Nu-ti fie rusine sa-l traiesti.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Indragosteala vine cu sentimente pozitive si putere, in partea masculina.
Ceea ce ai scris tu, ori sunt fanteziile Mariei, ori e urata in draci, iar prietenii tai nu zic doar ca te-ai indragostit. Isi bat *** de cum arata, si asta te roade, de fapt.
O seara buna!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Wa wa wa. E prima fata pe care o iubesti. O sa mai fie laughing Chiar daca esti sigur mai mult de 114124% ca nu o sa fie, o sa fie crede-ma.
O astfel de problema, pot spune ca te face putin mai intelept in legatura cu "relatiile" (daca o pot numi asa), asa ca totul tinde spre bine. Nu trebuie sa iti zica cineva o solutie, tu trebuie sa gasesti ceva. Peste ceva ani o sa te gandesti la asta si o sa vezi cate s-au schimbat in mintea ta big grin

| Dalmore a răspuns:

Ai foarte multa imaginatie si dorinta de a fi compatimita, victima, ce-ar fi sa mergi la un psiholog in loc sa aberezi pe TPU?