| YukiLove a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat de mult timp, si sunt foarte indragostita de el (de cate ori ma gandesc la el ma inrosesc toata, tremur, simt ca ceva se invarte si se zbate in mine, inima imi bate foarte tare si zambesc), doar ca nu l-am mai vazut de 2 ani, dar nu pot sa-l uit, inca stam in acelasi oras, doar ca am schimbat scolile si pur si simplu nu ne mai intalnim, iar eu nu am avut curajul sa i-au legatura cu el. Problema e ca vreau sa merg mai departe, dar nu pot. M-am decis sa ma intalnesc cu el si sa lamuresc problema, vreau sa aflu daca a simtit vreodata ceva pentru mine, doar ca sunt speriata si nu sunt sigura pe mine. Vreau sa ma eliberez si sa merg mai departe pentru ca ma simt ca si cum am ramas blocata, ca si cum nu as fi facut niciun progres in ultimi ani, doar ca in acelasi timp mi-e frica sa renunt, pentru ca desi o parte din mine e realista si e constienta ca e imposibil sa se intample ceva intre noi, o alta parte din mine crede ca totusi el s-ar putea sa ma placa, in trecut si in prezent (deoarece el nu a avut nici o iubita niciodata, si nici nu are (stiu sigur) si ultima noastra discutie, a fost de fapt o cearta, sau mai bine zis o suparare de a mea, pentru ca la banchet m-am enervat ca el dansa cu toate fetele si pe mine nu ma baga in seama, desi am fost mereu foarte apropiati, si am inceput sa plang, el a venit dupa mine, l-am intrebat de ce sa comporta asa si raspunsul lui a fost "Pentru ca tu esti speciala! Vrei sa ma comport cu tine la fel cum ma comport cu toate c*****e alea? Daca da, spune-o, doar ca nu uita ca in momentul ala o sa si insemni pentru mine la fel de mult ca ele, adica deloc!", nici acum nu stiu la ce se referea prin speciala, pentru ca nu am mai vorbit de atunci.). Iar acum, pur si simplu nu stiu ce sa fac, nu stiu la ce raspuns sa sper, nu stiu daca merita sa imi fac curaj sa-l intreb. Ce sa fac? Help me!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru linistea ta, poti sa-l intrebi. Daca doresti sa ramai cu o speranta frumoasa, nu-l intreba.

| Keith a răspuns:

In primul rand felicitari pentru ca ai asteptat si astepti atat pentru un baiat, rare mai sunt fetele ca tine.Altele in schimb sunt in cuplu, gandeste-te si nu pot sa isi astepte iubitii preferand sa ii insele sau invers.Asta inseamna dragoste adevarata.Totusi in cazul tau e mai dificila situatia pentru ca tu practic ai iubit o himera, ti-a dat sperante spunandu-ti cateva cuvinte si totusi tu ai asteptat.Asculta-ma,faza cu tine este ca nu ai curaj sa vorbesti cu el,tu probabil ai asteptat mereu sa faca el primul pas,nu stiu in cazul lui daca te iubeste,asta stiu in cazul tau.Ia inima in dinti si vorbeste cu el, intreaba-l ce a fost cu acele cuvinte, spune-i ca tu inca il mai iubesti dupa atata timp chiar daca nu a fost nimic intre voi, poate si el te place dar nu are nici el curaj sa iti spuna, daca a avut sentimente pentru tine acum 2 ani, nu stiu daca le mai are la momentul actual asa cum le ai tu.Iti recomand sa iti incerci norocul, pana la urma urmei nu ai nimic de pierdut, dimpotriva ai de castigat pentru ca oricare ar fi raspunsul lui, macar stii ca ai incercat si asa poti depasi aceasta etapa din viata ta.Bafta!

| loverboy111 a răspuns:

N-am citi tot ca tu faci aici un roman intreg rolling on the floor invita-l in oras si daca iiplace de tine tragetivo impreuna cemare chestie

| narutouzumachi a răspuns:

Se pare ca tii foarte mult la acel baiat si sincer cred ca si el tine la tine dar cineva trebuie sa faca primul pas. Am citit mai sus ca el ti-a spus candva ca esti speciala. Ai mai spus si ca nu are nici o prietena deci sa o luam logic, un baiat de 16-18 ani nu are cum sa fie solo doar daca este indragostit de o persoana ''speciala''

| xXllulluXx a răspuns:

Pai pentru el toate erau la fel, tu erai diferita, mai speciala. eu zic ca te-a placut si ca nu ar strica sa vorbesti cu el. nai de ce sa te emotionezi sau sa iti fie frica. O sa vorbiti ca doi prieteni care nu sau mai vazut de mult. poti sal intrebi cum mai e cu scoala sau chestii de genu mai banale dupa care sa aduci in vorba fetele si asa poate afli si daca a simtit ceva pentru tine! sper sa te fi ajutat :**