| Andreea6272 a întrebat:

Buna tou am o mare problema nici nu stiu cum sa incep, in ultimul timp sunt dezamagita de tot ceea ce fac, de felul in care arat, si mai ales de felul in care ma comport, am impresia ca plictisesc pe toata lumea nimeni nu ma mai vrea in ultimul timp, mi-a zis azi o colega "Andreea, tu cred ca nu te-ai pupat nicio data cu un baiat" si nu a zis asta referinduse la aspect ci la caracter, sunt proasta, nu stiu sa dau replici in realitate, sunt tare in gura doar prin mesaje, cand ma intreaba cineva ceva in realitate ma inrosesc si incep sa tremur, sunt extrem de dezamagita de mine, cum sa imi fac mai multi prieteni, cum ar trebui sa ma comport sa ma vada lumea mai presus si sa fiu mai apreciata? Va rog mult plang din cauza asta.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce îți plângi de milă, și se termină lacrimile, ieși în lume și socializează. Numai așa poți invăța să te porți.

| Endita4689 a răspuns:

Nu are rost să plângi.
Trebuie să ai încredere în tine.
Trebuie să îți imaginezi că persoanele cu care vorbești au și ele emoții când vorbesc, că și lor le este teamă că nu vor fi apreciate, că și ele cred că alții sunt mai buni decât ele.
Nu te subaprecia.
Gândește-te la ce ai realizat până acum. Trebuie să fii mândră de ceva ce ai făcut.
Să ai încredere!