| xoxo05 a întrebat:

Salut.am si eu un fel de problema.deci pe la sfarsitul lui mai am mers cu o prietena in oras si ne-am intalnit cu un grup de baieti cunoscuti de pretena mea si ei au pupat-o ca si in semn de salut,si unul a vrut sa ma pupe si pe mine,ca sa facem cunostiinta,cam asa. si dupa cateva zile, acel baiat imi trimite cerere de prietenie pe facebook.bine,nu am bagat nimic in seama.dar acum suntem la acelasi liceu(amandoi suntem clasa a 9-a)si de cand ne-am vazut prima data pe hol,de atunci imi da like la toate pozele,imi zambeste pe hol si ne uitam unul la celalalt mai mult decat ar fi obisnuit.Iar de revelion,el statea mai mereu langa mine,a intrat in vorba si cu cativa baieti din gasca mea,mi-a zambit si cred ca a vrut sa ma invite la dans,doar ca s-a bagat un tip in fata lui. Sii de atunci,noi nu am facut nimic, doar priviri si zambete timide si cateva atingeri"din greseala".voi ce credeti? mentionez faptul ca amandoi suntem la fel de timizi.ce ma sfatuiti sa fac? multumesc.

5 răspunsuri:
| SecretLady91523 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el. Stiu cum e...eu sunt cea mai timida si balbaita persoana din lumelaughing, dar nu e asa de rau cum pare. Te duci la el si ii spui sincer si la subiect ca il placi. O sa fie ok:*
Sper ca te-am ajutat & take care:*

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

Pai acum depinde daca il placi pe el. Pentru ca, dupa descrierea ta, ar fi sanse cam de 90% ca el sa te placa.

| AnnaMaria157 a răspuns:

Am înțeles ce te frământă. Dar, cu timiditatea nu faci nimic. Fă ca mine : eu într-un timp eram așa timidă ca și tine. Îmi plăcea de un tip, ceva de genu cum ți se întâmplă ție, și mi-am dat seama că așa nu voi rezolva nimic. Așa că mi-am luat inima-n dinți și am vorbit cu el. Totul a mers perfect! Dacă chiar nu poți face to face încearcă prin rețele de socializare : facebook, messenger, skype, twitter, etc.
Baftă scumpo! Fundă puppy dog eyes?

| Adrian101xx a răspuns:

Uita de timiditate, nu te ajuta cu nimic. Vorbeste tu cu el happy si daca nu ai curaj fata in fata, pe facebook, mess etc big grin
Succes :*!

| xoxo05 explică (pentru Adrian101xx):

Ce sa ii spun? plus ca el pare mai popular, mi-e frica sa nu fiu luata peste picior.