| BubuMya a întrebat:

Hey! Ma cheama Mya si am o problema...Acum 2 ani am cunoscut un baiat, Dani, si-mi place mult de el... Faza e ca si acum imi mai place.Suntem in aceeasi scoala, in aceeasi clasa si in aceeasi banca, straniu nu? In fine, acum 3 zile am fost de serviciu, pe scoala(amandoi, eu sunt M si el e N). Eu nu m-am simtit bine in ziua aia dar totusi am venit ca na, eram de serviciu.In statie ma astepta Dani, cu zambetul lui fermecator si cu ochii albastri care-i sclipeau.Cand am ajuns in dreptul lui nu ma mai puteam tine pe picioare asa ca am cazut. Dani m-a prins si m-a dus pe banca(avem un fel de bancuta in statie langa niste ciresi). Ma tot intreba daca ma simt bine, daca vreau sa ma duc acasa ca el se descurca si tot felu.Eu ii raspundeam ca ma zimt bine si ca eram doar putin ametita de la soare.Se linisteste si plecam cu autobuzu(in timp ce noi vorbeam venise autobuzu si ne astepta pe noi). La scoala eu m-am dus la niste prietene si mi-am luat la revedere de la Dani.Cand mergeam cu fetele sa ne cumparam cate o doza de Coca-Cola ma tot uitam in spate, dupa Dani, si el dupa mine.Ne-am dus, am luat dozele si 2 pungi de cipsuri si ne-am intors la scoala.Am intrat in scoala si fetele s-au dus sus iar eu am mers la locul meu de "elev de serviciu". Acolo era Dani, cu castile in urechi, pus pe ambele scaune.Cand l-am vazut m-a bufnit rasu dar el nu m-a auzit.Am trantit cipsurile si doza pe masa si a trasarit.Atunci chiar eram pe jos de ras. Avea o fata gen "Ce sa intampla? Ce a explodat?". Cand si-a dat seama a inceput sa rada si el cu mine.Am terminat cu rasu si pe mine m-a apucat rau.Am fugit la baia profesorilor(aveam voie deoarece eram de servici)si am vomitat.Am iesit alba la fata, posomorata si lipsita de viata.Cand m-am vazut D. a venit spre mine, m-a luat in brate si m-a dus pe un scaun.Toata ziua a fost grijuliu cu mine si s-a purtat galant cu mine.Ieri am aflat ca trebuie sa plec din tara 2 ani si cand i-am spus lui D. s-a uitat la mine trist, apoi a plecat.Azi,in ora de bio(nu venise profa si noi stateam pe banci, ascultam muzica etc)stateam pe banca mea cu 2 colege care imi sunt prietene si vorbeam. Dani a venit la mine, m-a luat de mana si am iesit pe hol. S-a uitat la mine si m-am imbratisat si m-a rugat sa nu plec ca nu poate suporta; cine o sa mai rada cu el, cu cine o sa stea in banca. M-a apucat plansu, l-am pupat pe obraz si am fugit.Acum 2 ore am primit un mesaj de el el cu textul "Te rog nu pleca, am nevoie de tine, imi esti ca o sora. Daca pleci eu ce o sa fac? Chiar daca ar fi nevoie sa vin dupa tine as face-o!"

Ce sa fac? Sa plec? Sa raman? Parinti si Amy(sora mea)mi-au spus sa fac cum vreau, dar ce vreau? Inima mea vrea sa stea cu el dar totusi ar trebui sa plec in Spania(il am pe fratele meu acolo si se simte cam singur de-asta trebuie sa plec). CE SA FACCCCCCC?
Help!

6 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Hei Myabatting eyelashes,
Povestioara ta pare cam desprinsă din cărţile de poveştihee hee. I mean... te-ai dezechilibrat pur şi simplu pentru că i-ai văzut "zambetul fermecator si ochii albastri"?

| Barblaster a răspuns:

No rly? Mata ti-a zis ca poti sa stai acasa 2 ani nesupravegheata?

Oh heeeeeeeel no!

Si chiar daca e 1 strop de adevar...in ceea ce zici si de fapt trebuie sa pleci 2 saptamani la bunica-ta, eu zic sa nu pleci sa stai cu ochi lui albastri si zambetul lui fermecator laughing.

| SMarius a răspuns:

Incerca sa scrii o carte... poate ai talent, poate nu, dar asa ai fii ocupata ceva timp si ne-ai lasa pe noi in pace laughing)

| iloveflowers a răspuns:

Poi te sfatuiesc sa incerci sa nu mai visezi si sa ne povestesti nous visele tale laughing)

| thezoltes a răspuns:

Du-te mah cu parinti tai, caci baieti gasesti peste tot, dar o mama si un tata, o familie. nu vei mai gasi, crede-ma!

| BubuMya explică:

Ramonaaaa, Barblaster, SMarius nu este nimic inventat.Tot ce am scris s-a intamplat.Si nu este o gluma cu plecatul! Chiar trebuie sa plec in Spania 2 ani la frati-miu.Ramonaaa nu m-am dezechilibrat ca i-am vazut zambetul si ochii ci pentru ca imi era rau. Ok?
Si va rog da-ti sfaturi bune, nu va bate-ti joc!